Jagiellończyk zagrał w narodowych barwach

2020.09.03 20:26
Pavels Steinbors zaliczył kolejny występ w reprezentacji Łotwy. Jego drużyna zmierzyła się w czwartek (3.09) z Andorą. Był to mecz w ramach Ligi Narodów.

0:0 - takim wynikiem zakończył się pojedynek pomiędzy Łotwą a Andorą, który w czwartkowy wieczór odbył się na stadionie w Rydze. Między słupkami gospodarzy wystąpił sprowadzony latem do Jagiellonii Białystok Pavels Steinbors. 34-letni golkiper w spotkaniu zaliczynym do Ligi Narodów (gr. D1) nie miał zbyt wiele pracy, bo to jego koledzy przez całe starcie byli stroną przeważającą, natomiast goście w trakcie 90 minut zmagań nie oddali na bramkę Łotwy żadnego celnego strzału.

Choć narodowa drużyna Jagiellończyka była lepsza, to jednak kompletu oczek Łotyszom zdobyć się nie udało. Dlaczego? Bo zawodnikom gospodarzy zabrakło szczęścia i chłodnych głów. Dowodem na to są dwa wydarzenia z drugiej połowy. W 56. minucie Janis Ikaunieks nie wykorzystał rzutu karnego, zaś kwadrans później swój zespół osłabił znany z polskich boisk Vladislavs Gutkovskis, który obejrzał czerwoną kartkę.

W piątek (4.09) występ w narodowych barwach może zaliczyć też inny z piłkarzy Jagiellonii, gdyż tego dnia młodzieżowa reprezentacja Polski zmierzy się na stadionie w Parnawie z Estończykami, tocząc bój w ramach eliminacji do EURO U-21. Do polskiej kadry powołany jest Bartosz Bida.