Jagiellonia Białystok w końcu wygrała!

2011.04.10 00:00
Jagiellonia Białystok odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej. Podopieczni trenera Michała Probierza pokonali na własnym stadionie Arkę Gdynia 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Burchardt w 72. minucie gry. Dzięki tej wygranej białostoczanie obronili drugą lokatę, a przy tym zmniejszyli dystans do prowadzącej Wisły Kraków.
Fot: jagiellonia.pl
Marcin Burkhardt zapewnił trzy punkty dla Jagiellonii Białystok

Spotkanie rozpoczęło się dość sennie. Pierwszą groźną sytuację żółto-czerwoni stworzyli w 17. minucie. Emil Noll zagrał ręka przed polem karnym i sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Tomasz Frankowski. Po jego uderzeniu piłka ominęła mur i trafiła w słupek. Gdyby leciała w światło bramki zapewne padłby gol, ponieważ golkiper Arki w tej sytuacji nie zareagował.

W 31. minucie po rozegraniu rzutu wolnego Noll uderzył z dystansu, a piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. W ostatnim kwadransie nic się ciekawego już nie wydarzyło i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej połowy również nie był emocjonujący. Jagiellonia starała się atakować, ale bez efektu. W 54. minucie Bartłomiej Pawłowski mógł zdobyć gola, ale uderzył wysoko nad bramką. W odpowiedzi uderzał Noll. Sandomierski nie miał problemów z obroną tego strzału.

W 72. minucie padła jedyna bramka tego spotkania. Tomasz Kupisz dośrodkował w pole karne, piłkę trącił Pawłowski, kiks popełnił obrońca Arki, a Marcin Burkhardt strzałem z 13 metrów pokonał Marcelo Moretto. Chwilę później mogło być 2:0, ale tym razem bramkarz gości był na posterunku.

W 86. minucie Arka wyrównała. Rafał Siemaszko umieścił futbolówkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego i słusznie nie uznał gola. Jeszcze w 90. minucie czerwoną kartką ukarany został Miroslav Bożok, który obejrzał drugą a w konsekwencji czerwoną kartką.

Jagiellonia Białystok wygrała z Arką Gdynia i wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Polski.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 1:0 (0:0). Bramka: Burkhardt 72.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Tadas Kijanskas, Andrius Skerla, Robert Arzumanjan, Alexis Norambuena - Maciej Makuszewski (46. Marcin Burkhardt), Hermes, Rafał Grzyb, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski (63. Jarosław Lato), Bartłomiej Pawłowski (83. Franck Essomba).

Arka: Marcelo Moretto - Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Emil Noll, Robert Bednarek - Tadas Labukas, Paweł Zawistowski (79. Rafał Siemaszko), Miroslav Božok, Ervin Skela (67. Filip Burkhardt), Denis Glavina - Joseph Mawayé (71. Mirko Ivanovski).

Żółte kartki: Norambuena (Jagiellonia), Noll, Bruma, Bożok, Bednarek (Arka).

Czerwona kartka: Bożok (90. Arka)

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).

Widzów: 6000.

Wyniki 21. kolejki:

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze 1:1 (1:1). Bramki: Żewłakow 9 - Bonin 26.

Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0). Bramki: Sobiech 82.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:2 (1:0). Bramki: Korzym 68, Wilk 90+3 (s) - Genkow 12, 65.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 0:2 (0:0). Bramki: Telichowski 59, Podstawek 90.

Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0). Bramki: Trivunović 19, Klich 48, Visnakovs 58.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:2 (1:1). Bramki: Vrdoljak 45 (k), Hubnik 90 - Abwo 14, Wilczek 87.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:2 (0:0). Bramki: Madej 85, Mila 90+5 (k) - Madera 55, Dżalamidze 73.

1. Wisła Kraków 21 - 41 - 33:20
2. Jagiellonia Białystok 21 - 35 - 25:20
3. Legia Warszawa 21 - 32 - 28:31
4. Lechia Gdańsk 21 - 31 - 27:24
5. Górnik Zabrze 21 - 31 - 24:32
6. Śląsk Wrocław 21 - 30 - 30:27
7. GKS Bełchatów 21 - 30 - 24:22
8. Lech Poznań 21 - 29 - 26:18