Jagiellonia pokonała Lecha

2012.10.27 00:00
Jagiellonia Białystok w meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Lecha Poznań 2:0 (1:0). Jest to pierwsze w historii zwycięstwo białostoczan przy ul. Bułgarskiej.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia wygrała w Poznaniu

Białostoczanie prowadzenie objęli już w 4. minucie. Z rzutu wolnego uderzał Dawid Plizga. Piłka odbiła się od muru i trafiła do Michała Pazdana, który z bliska skierował ją do bramki. W 11. minucie z rzutu wolnego uderzał Hubert Wołąkiewicz. Piłka po strzale zawodnika Lecha trafiła w mur. W 30. minucie Jagiellonia mogła podwyższyć. Po błędzie defensywy gospodarzy w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Frankowski. W ostatniej chwili piłkę wybił mu Łukasz Kamiński. W 36. minucie Lech przeprowadził składną akcję, po której Bartosz Ślusarski uderzył po ziemi. Futbolówkę nogami odbił Jakub Słowik. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Lech mógł wyrównać. Z rzutu wolnego dośrodkował Gergo Lovrencsics, a Manuel Arboleda ładnie uderzył głową. Na posterunku był jednak golkiper Jagi, który w pięknym stylu obronił ten strzał.

Żółto-czerwoni mogli świetnie rozpocząć dugą połowę. W 48. minucie Frankowski podał do Tomasza Kupisza, który miał przed sobą tylko bramkarza Lecha. Piłkarz Jagi źle przyjął piłkę i w konsekwencji zaprzepaścił szansę. W 66. minucie „Franek” uciekł obrońcom i pokonał Buricia ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W 70. minucie białostoczanie podwyższyli. Golkipera Lecha pokonał Alexis Norambuena. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1). Bramki: Pazdan 4, Norambuena 70.

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić - 20. Hubert Wołąkiewicz (61, 4. Tomasz Kędziora), 35. Marcin Kamiński, 5. Manuel Arboleda, 25. Luis Henríquez - 14. Vojo Ubiparip, 6. Łukasz Trałka, 16. Rafał Murawski, 32. Mateusz Możdżeń, 24. Aleksandyr Tonew (73, 9. Piotr Reiss) - 18. Bartosz Ślusarski (39, 11. Gergő Lovrencsics).

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 10. Nika Dzalamidze (54, 18. Łukasz Tymiński), 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz (90, 16. Luka Pejović) - 21. Tomasz Frankowski (74, 9. Tomasz Zahorski).

Żółte kartki: Arboleda, Murawski (Lech), Grzyb, Frankowski, Tymiński (Jagiellonia).

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

Widzów: 21 487.