Jagiellonia przegrała we Wrocławiu

2012.05.03 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 1:3 (0:2). Jedyną bramkę dla żółto-czerwonych zdobył w 71. minucie Tomasz kupisz, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem rzutu karnego.
Fot: jagiellonia.net
Grzegorz Sandomierski trzy razy wyjmował piłkę z siatki

Pierwszą groźną sytuację stworzyli białostoczanie. W 11. minucie Nika Dźalamidze zagrał do Makuszewskiego, który uderzył z ostrego kąta niecelnie. W 17. minucie strzał Przemysława Kaźmierczaka zablokował Tomasz Porębski. Chwilę później Kaźmierczak wykorzystał dośrodkowanie Sebastiana Mili i otworzył wynik spotkania. W 28. minucie po wrzutce z autu głową uderzał Mateusz Cetnarski. Sandomierski był jednak na posterunku. W 34. minucie Tadeusz Socha zagrał w tempo do Sebastiana Mili. Na szczęście zawodnik Śląska nie opanował piłki. W przeciwnym wypadku byłby sam na sam z golkiperem Jagiellonii. W 38. minucie gospodarze podwyższyli. Po dośrodkowaniu Mili w pole karne do piłki dopadł Rok Elsner i z pięciu metrów umieścił ją w bramce.

Jagiellonia mogła zdobyć kontaktową bramkę w 50. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Kaźmierczak trafił w słupek własnej bramki. W 63. minucie Tomasz Bandrowski zagrał do Rafała Grzyba, który uruchomił Dawida Plizgę. Zawodnik Jagi trafił jednak w boczną siatkę. Chwilę później po dośrodkowaniu Plizgi wbiegający w pole karne Thiago Cionek minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 71. minucie żółto-czerwoni zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym faulowany był Plizga, a rzut karny na gola zamienił Tomasz Kupisz. Śląsk nie dał sobie wyrwać trzech punktów i w 87. minucie podwyższył prowadzenie. Sebastian Mila przerzucił futbolówkę nad murem, a Kaźmierczka strzałem w długi róg pokonał Sandomierskiego ustalając wynik meczu.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 3:1 (2:0). Bramki: Przemysław Kaźmierczak 22, 86, Rok Elsner 38 - Tomasz Kupisz 71 (k)

Śląsk Wrocław: 25. Marián Kelemen - 2. Krzysztof Wołczek, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 6. Patrik Mráz - 24. Tadeusz Socha, 29. Rok Elsner (80, 19. Dariusz Sztylka), 26. Przemysław Kaźmierczak, 10. Mateusz Cetnarski (76, 5. Waldemar Sobota), 11. Sebastian Mila - 27. Łukasz Gikiewicz (83, 21. Cristián Díaz).

Jagiellonia Białystok: 12. Grzegorz Sandomierski - 25. Robert Arzumanjan, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Cionek - 8. Tomasz Kupisz, 5. Tomasz Bandrowski (68, 47. Grzegorz Rasiak), 18. Łukasz Tymiński, 22. Rafał Grzyb, 10. Marcin Burkhardt (83, 14. Karol Buzun), 7. Maciej Makuszewski - 11. Nika Dzalamidze (62, 6. Dawid Plizga).

Żółte kartki: Cetnarski (Śląsk), Bandrowski, Arzumanjan (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 19976.