Jagiellonia przegrała z OFK Belgrad

2012.07.18 00:00
W pierwszym meczu sparingowym rozegranym na Słowenii Jagiellonia Białystok przegrała z OFK Belgrad 2:3 (2:3). Bramki dla żółto czerwonych zdobywali Karol Mackiewicz i Tomasz Kupisz z rzutu karnego. Pierwotnie w pierwszym składzie miał zagrać Łukasz Tymiński ale nabawił się kontuzji i jego miejsce zajął Tomasz Bandrowski.

Zespół z Belgradu objął prowadzenie już w 6. minucie. Karol Mackiewicz sfaulował jednego z zawodników w polu karnym, a sędzia skazał na rzut karny. Łukasz Skowron obronił strzał ale przy dobitce był już bezradny. W 14. minucie ponownie w polu karnym faulował Mackiewicz, a piłkarz OFK wykorzystał "jedenastkę". Zawodnik Jagiellonii zrehabilitował się w 39. minucie, kiedy wykorzystał bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza rywali. Żółto-czerwoni wyrównali w 41. minucie. Tomasz Kupisz był faulowany w polu karnym i sam wykorzystał pojedynek z golkiperem. OFK wyszyli ponownie na prowadzenie tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym Ivan Kecojević pokonał uderzeniem głową Skowrona. Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku i zespół z Serbii wygrał spotkanie 3:2

Jagiellonia Białystok - OFK Belgrad 2:3 (2:3). Bramki: Mackiewicz 39, Kupisz 41 (k) - Bogavac 6, 14, Kecojević 44.

Jagiellonia Białystok: Skowron (46. Słowik) - Modelski (46. Norambuena), Cionek (46. Porębski), Pazdan (46. Gusić), Mackiewicz (46. Pejović) - Kupisz (46` Drażba), Grzyb, Bandrowski (46. Dźwigała), Tarnowski (46. Kądzior) - Dzalamidze (46. Pawlik) - Plizga (46. Frankowski).

OFK Belgrad: Matic - Petkovic, Kecojević, Vasiljevic, Rodic - Brkic, Pavlovic, Trivunović, Batioha - Bogavac, Tufegdžić

Sędziował: Bojan Tkavčić (Maribor).

Widzów: ok. 100.