Jagiellonia sięgnęła po trzecie zwycięstwo z rzędu

2011.04.21 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:0 (1:0) i traci do prowadzącej Wisły Kraków trzy punkty. Jeśli piłkarze Białej Gwiazdy przegrają lub zremisują ze Śląskiem Wrocław, to żółto-czerwoni znów będą mieli realne szanse na zdobycie mistrzostwa Polski.
Fot: jagiellonia.pl
Piłkarze Jagiellonii cieszą się ze zdobycia trzech punktów

Białostoczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 9. minucie podopieczni trenera Michała Probierza mogli objąć prowadzenie, ale potężny strzał z za pola karnego Tomasza Kupisza zatrzymał się na poprzeczce. Kilka minut później rzed szansą zdobycia gola ponownie stanął Kupisz. Tym razem zawodnik Jagi nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie z dystansu uderzał Rafał Grzyb i Adam Stachowiak ze sporymi problemami wybił piłkę na rzut rożny. Sześć minut później białostoczanie objęli prowadzenie. Idealną centrę z prawej strony boiska Ermina Seratlicia pewnym strzałem głową na gola zamienił Tomasz Frankowski, który w polu karnym pozostał bez opieki.

Jagiellonia chciała pójść za ciosem i podwyższyć stan rywalizacji. W 23. minucie Grzyb próbował pokonać bramkarza Górnika strzałem z rzutu wolnego. Jednak Adam Stachowiak nie dał się zaskoczyć.

W odpowiedzi goście stworzyli dogodną okazję do wyrównania. Po bardzo dobrym rozegrania sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim wyszedł Daniel Sikorski. Zawodnik Górnika uderzył jednak niecelnie i pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem Jagiellonii 1:0.

W drugiej połowie Jagiellonia nastawiła się na kontrataki. W 64. minucie Tomasz Frankowski świetnie obsłużył Seratlicia, który w dobrej sytuacji spudłował. Jednak już w 66. minucie białostoczanie podwyższyli prowadzenie. Po kombinacyjnej akcji Seratlić zagrał w pole karne, a wbiegający Hermes kopnął z pierwszej piłki. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła obok bezradnego Stachowiaka.

W 70. minucie szansę na zmniejszenie rozmiarów porażki miał Marcin Wodecki, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. W ostatnich fragmentach meczu Jagiellonia kontrolowała sytuację i zasłużenie sięgnęła trzeci raz z rzędu po komplet punktów.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:0 (1:0)