Jagiellonia wygrała ostatni mecz sparingowy

2012.01.21 00:00
W rozegranym dziś (21.01) spotkaniu sparingowym Jagiellonia pokonała w Gdyni miejscowy Bałtyk 3:0 (1:0). Był to ostatni mecz na zgrupowaniu. Zawodnicy dostaną teraz dwa dni wolnego i w Białymstoku stawią się dopiero we wtorek. Natomiast w środę wylecą do Turcji.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiallonia zakończyła zgrupowanie

W dzisiejszym meczu nie zagrali: Jakub Słowik, Rafał Grzyb, Bartłomiej Grzelak i Maciej Makuszewski. Wszyscy wyżej wymienieni piłkarze dochodzą do pełni zdrowia po kontuzjach i lekkich urazach.

Jagiellonia prowadzenie w dzisiejszym meczu objęła w 18. minucie. Bramkarz Bałtyku wypuścił piłkę z rąk, a z tego prezentu skorzystał Grzegorz Rasiak. Zespół z Gdyni mógł wyrównać dwadzieścia minut później. Thiago Cionek sfaulował w polu karnym rywala i sędzia wskazał na jedenasty metr. Piłkarz Bałtyku trafił jednak w poprzeczkę, a odbitą piłkę wybił głową na rzut rożny Grzegorz Bartczak.

Jaga podwyższyła w 63. minucie. Przed polem karnym faulowany był Igor Zubowicz. Z rzutu wolnego uderzył Grzegorz Arłukowicz. Piłka odbiła się jeszcze od muru i wpadła do bramki. Białostoczanie wynik pojedynku ustalili w 81. minucie. Ermin Seratlić ładnie zagrał do Mirosława Kalisty, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Bałtyk Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:1).
Bramki:
Grzegorz Rasiak 18, Grzegorz Arłukowicz 63, Mirosław Kalista 81

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Tomasz Ptak - Grzegorz Bartczak, Thiago Cionek, Paweł Nowotka - Tomasz Kupisz, Merab Gigauri, Łukasz Tymiński, Marcin Burhardt, Nika Dzalamidze - Tomasz Frankowski, Grzegorz Rasiak. (II połowa) Krzysztof Baran - Alexis Norambuena, Tomasz Porębski, Luka Pejović - Mirosław Kalista, Grzegorz Arłukowicz, Przemysław Kostuch, Marko Ćetković, Ermin Seratlić - Jan Pawłowski, Igor Zubowicz.