Jagiellonia zagra w Lidze Europy!

2011.05.29 00:00
Jagiellonia zagra w Lidze Europy. Dziś białostoczanie pokonali na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:1 (0:1). Oprócz żołto-czerwonych w tych rozgrywkach wystąpi Śląsk Wrocław i Legia Warszawa. Mistrzem Polski została Wisła Kraków. Z Ekstraklasą żegna się Polonia Bytom i Arka Gdynia. Królem strzelców został Tomasz Frankowski, który zdobył w sumie 14 bramek.
Fot: jagiellonia.pl
Kibice Jagiellonii znów będą mogli oglądac swój klub w Lidze Europy

Jagiellonia pierwszą groźną akcję stworzyła w 15. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Kupisza na krótki róg uderzał Mladen Kascelan. Strzał Czarnogórca w ostatniej chwili na kolejny róg wybił obrońca Ruchu. W 24 minucie Luka Pejovic dośrodkował w pole karne gości, gdzie główkował Maciej Makuszewski. Jego strzał pewnie złapał Michał Pesković.

W kolejnych minutach tempo spotkania siadło i z boiska wiało nudą. Dopiero w 43. minucie padł pierwszy gol tego spotkania tyle, że dla Ruchu. Po dośrodkowaniu Sebastiana Olszara strzałem głową Grzegorza Sandomierskiego pokonał Maciej Jankowski ustalając wynik pierwszej połowy spotkania.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla Jagiellonii. Tomasz Frankowski w 54. minucie wyrównał stan rywalizacji i białostocki klub znów wrócił do gry o Ligę Europy. Trzy minuty później Pejović mógł dać prowadzenie Jadze, ale w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie.

Od 63. minuty białostoczanie grali w przewadze. Željko Đokić sfaulował Marcina Burchardta, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. W 78, minucie szczęście uśmiechnęło się do Jagiellonii. Niefortunnie interweniujący Rafał Grodzicki pokonał własnego bramkarza i podopieczni trenera Michała Probierza objęli prowadzenie. Białostoczanie do ostatnich sekund kontrolowali przebieg spotkania i na koniec sezonu zajęli czwarte miejsce, które dało im awans do Ligi Europy.

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:1 (0:1). Bramki: Frankowski 53 - Jankowski 43, Grodzicki 78 (s).

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Rafał Grzyb (68. Alexis Norambuena), Andrius Skerla, Tadas Kijanskas, Luka Pejović - Maciej Makuszewski (46. Marcin Burkhardt), Mladen Kascelan (82. Jarosław Lato), Hermes, Ermin Seratlić, Tomasz Kupisz - Tomasz Frankowski.

Ruch: Michał Pesković - Krzysztof Nykiel, Rafał Grodzicki, Żeljko Dokić, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (66. Piotr Stawarczyk), Paweł Lisowski, Andrej Komac, Maciej Jankowski (85. Marek Zieńczuk), Łukasz Janoszka - Sebastian Olszar (59 Arkadiusz Piech).

Żółte kartki: Kascelan, Hermes, Kupisz (Jagiellonia),. Dokić, Piech (Ruch).

Czerwona kartka: Dokić (64. minuta, Ruch, za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 6000.

Pozostałe wyniki 30. kolejki:

GKS Bełchatów - Cracovia Kraków 1:0 (0:0). Bramka: Kuświk 56.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 4:0 (1:0). Bramka: Jeż 11, 49, Bemben 58, 90.

Lech Poznań - Korona Kielce 4:0 (2:0). Bramki: Stilic 26, Djurdevic 39, Rudnevs 54, Wilk 87.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0). Bramki: Traore 7 - Woźniak 47, Hanzel 84.

Legia Warszawa - Polonia Bytom 4:0 (2:0). Bramki Radovic 30, 67, 64, Szałachowski 44.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0 (0:0). Bramki: Diaz 46, 63, 66, Sztylka 82, Kelemen 85 (k).

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 0:2 (0:2). Bramki: Smolarek 32, Trałka 39.