Jajo do jaja. Wielkanocny wynik w starciu Jagiellonii z Cracovią

2017.04.15 17:00
W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią a Cracovią kibice zgromadzeni na trybunach białostockiego obiektu nie oglądali bramek. Oznacza to, że jeżeli Legia wygra swój poniedziałkowy (17.04) mecz, fotel lidera powędruje do Warszawy.

Pierwsza połowa - choć wcale nie idealna w wykonaniu podopiecznych Michała Probierza - mogła się podobać. Jagiellończycy stworzyli sobie bowiem dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola, ale raz po wrzutce Sheridana i uderzeniu Tomasika kapitalnie interweniował Sandomierski, a przy kolejnej okazji niespecjalnie popisał się Cernych, który zamiast oddać strzał do boku, trafił wprost w golkipera gości.

Do głosu dochodziła również Cracovia, która najgroźniejsza była przy uderzeniach głową. Problemy z ustawieniem celownika mieli jednak Wójcicki i Jendrisek, przez co do przerwy - mimo że nieco większą przewagę miała Jaga - nie oglądaliśmy bramek.

Także w drugiej części spotkania piłka do siatki nie wpadła. W przeciwieństwie jednak do pierwszej odsłony, w kolejnej nie było już czego komentować. Oba zespoły wyglądały tak, jakby myślami były przy świątecznym stole, a najwięcej ożywienia wprowadzał sędzia Jakubik, który kilka razy mocno pomylił się przy ocenie fauli.

W Wielką Sobotę Jagiellonia do swojego dorobku 3 punktów więc nie dopisze, ale tak naprawdę na wygraną podopieczni Michała Probierza dzisiaj nie zasłużyli, gdyż w przodzie ewidentnie brakowało jakości. Nie sprawdził się wpuszczony na plac gry od pierwszej minuty Novikovas, nie zachwycali także Cernych i Frankowski.

Jagiellończycy powinni zatem w poniedziałek trzymać kciuki za Koronę Kielce, która musi urwać punkty Legii, aby białostocki zespół pozostał na pozycji lidera.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Zygmunt Gordon, Dawid Szymonowicz, Ivan Runje, Piotr Tomasik, Jacek Góralski, Rafał Grzyb (89' Przemysław Mystkowski), Przemysław Frankowski (46' Taras Romanczuk), Arvydas Novikovas (67' Dmytro Chomczenowski), Fiodor Cernych, Cillian Sheridan

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Luiz Santos Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Jakub Wójcicki, Sebastian Steblecki (79' Krzysztof Piątek), Erik Jendrisek (89' Paweł Jaroszyński), Mateusz Szczepaniak (92' Mateusz Cetnarski)

Zapis relacji live:

II połowa:

90+4. - No i niestety koniec. 0:0. Jeżeli w poniedziałek (17.04) Legia wygra z Koroną, lider powędruje do Warszawy. Za chwilę podsumowanie spotkania.

90+4. - Było blisko! Jeszcze jest rzut rożny.

90+4. - To już chyba ostatnia szansa. Żółto-Czerwoni będą mieli na 30. metrze rzut wolny.

90+2. - I jeszcze jedna zmiana. Schodzi Szczepaniak, wchodzi Cetnarski.

90. - Do drugiej części spotkania sędzia dolicza 4 minuty.

89. - Roszady dokonuje też Jacek Zieliński. Za Jendrisek pojawia się Jaroszyński.

89. - Za Grzyba wchodzi Mystkowski.

88. - Brzyski uderza w mur.

87. - Przewinienie i kartka dla Szymonowicza. Cracovia ma rzut wolny z niezłej pozycji.

86. - Dwa podania, faul, trzy podania, faul, dwa podania, faul - tak to obecnie wygląda.

85. - Od oglądania poczynań zawodników w drugiej połowie bolą zęby. Tragiczne 45 minut w wykonaniu zarówno gospodarzy jak i gości.

83. - Niecelnie z dystansu Tomasik.

82. - Z dośrodkowaniem Tomasika ze stałego fragmentu gry poradzili sobie defensorzy Cracovii.

80. - Groźną akcję Pasów wślizgiem przerwał Szymonowicz.

79. - Zmiana w ekipie gości. Za Stebleckiego na murawie pojawia się Piątek.

77. - Sheridan płasko do Szymonowicza, ale białostockiego obrońcę uprzedził Sandomierski.

76. - Kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany został Hubert Wołąkiewicz.

76. - Dzisiejszy mecz ogląda z trybun 10 000 widzów.

73. - Jagiellończycy wyglądają, jakby myślami byli już przy świątecznych stołach.

71. - Żółty kartonik dla Deleu za faul na Tomasiku.

69. - Gospodarze w drugiej połowie są kompletnie bezzębni. Źle to wygląda. O komplet punktów może być bardzo trudno.

66. - Zmiana w Jadze. Za Novikovasa wchodzi Chomczenowski.

64. - Na boisku dzieje się aktualnie niewiele. Błędy arbitry sprawiły, że gra się zaostrzyła i oglądamy głównie brzydkie faule. Przed chwilą próbkę nieczystej gry zademonstrował Deleu.

59. - Żółta kartka jeszcze dla Gordona... Brak słów...

58. - Sędziemu pomyliły się chyba koszulki. Faulowany przez Brzyskiego był Gordon, ale rzut wolny otrzymała Cracovia...

56. - Trochę zagotowało się w szesnastce gospodarzy. Jaga na razie bez pomysłu w ofensywie i z problemami w defensywie.

55. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego Brzyskiego i na rzut rożny futbolówkę wybija Cernych.

52. - Bardzo niecelny strzał Rafała Grzyba z 20. metra.

51. - Zamieszanie pod polem karnym Jagiellończyków. Niepewnie interweniował Szymonowicz, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji.

50. - Budziński w swoim stylu. Bomba z 30. metra, ale na posterunku - choć z kłopotami - Kelemen.

49. - Dośrodkowanie Cernycha wyłapuje Sandomierski.

46. - W przerwie Michał Probierz dokonał jednej zmiany. W miejsce Frankowskiego pojawił się Romanczuk. Dosyć dziwna ta roszada. Defensywna.

46. - Zaczynamy drugą część spotkania. W posiadaniu piłki goście.

I połowa:

45. - Koniec pierwszej połowy. Po 45 minutach można mieć mieszane uczucia. Choć Jaga przeważa i miała lepsze okazje do strzelenia gola, to jednak podopieczni Michała Probierza chwilami grają zbyt pasywnie i zostawiają dużo miejsca piłkarzom z Krakowa. Wracamy za kwadrans.

45. - Przewrotka Góralskiego! Niestety piłka powędrowała ponad bramką.

44. - Ogromny kiks Polczaka po zagraniu Sheridana. Żółto-Czerwoni będą mieli rzut rożny.

43. - Żółta kartka dla Tomasika. Nie zagra on więc w następnej kolejce z Piastem Gliwice. Bardzo zła wiadomość...

42. - Ależ blisko bramki Jaga! Lewy obrońca gospodarzy zagrał do Novikovasa, ten świetnie wypatrzył w polu karnym Cernycha, który obrotem zwiódł jednego z rywala i... uderzył wprost w Sandomierskiego. Wciąż 0:0.

41. - Kolejna wrzutka Tomasika i kolejna pewna interwencja golkipera Pasów.

39. - Nikt nie przeciął dośrodkowania ze stojącej piłki Tomasika i futbolówka padła łupem Sandomierskiego.

37. - Ładne zgranie piłki piętką przez Sheridana, lecz obrońcy Cracovii nie dali się zaskoczyć.

34. - Z dystansu huknął Frankowski, ale zrobił to bardzo niecelnie.

31. - To powinno być 1:0 dla gości. W idealnej sytuacji spudłował jednak Jendrisek.

30. - Gracze Jacka Zielińskiego przejęli kontrolę nad meczem. Jaga w ostatnich minutach zbyt bierna.

28. - Blisko gola Cracovia. Uderzenie głową Wójcickiego minimalnie minęło prawy słupek bramki strzeżonej przez Kelemena.

26. - Kapitalnie prostopadłe podanie Pasów przeciął Szymonowicz.

24. - Oba zespoły nie forsują tempa. Sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.

20. - I znów piłkarza gości uprzedza Kelemen. Golkiper Jagi jak na razie czyta grę perfekcyjnie.

19. - Coraz dłużej przy piłce utrzymuje się Cracovia.

15. - Piękna akcja Jagi! W jej ostatnim fragmencie futbolówkę do Tomasika dośrodkował Sheridan, ale uderzenie defensora gospodarzy perfekcyjnie obronił Sandomierski.

13. - Dobrze Jendriska wyprzedził Kelemen, który nie dopuścił zawodnika gości do oddania pierwszego strzału.

11. - Nieporozumienie Sheridana z Cernychem. Była okazja do przeprowadzenia groźnej akcji.

9. - Przeciągnięta wrzutka lewego obrońcy Jagi. Nic z tego stałego fragmentu gry nie wyszło.

9. - Dośrodkowanie Tomasika zablokował Wójcicki. Gospodarze będą mieli rzut rożny.

8. - Od kilku minut na placu gry dominuje spokój. Piłka rozgrywana jest w środkowej strefie boiska.

4. - Jest i pierwszy strzał. Po wrzutce Sheridana piłkę głową uderzył Cernych. Zrobił to jednak zbyt słabo.

1. - Już po kilkunastu sekundach piłkę musiał chwytać Sandomierski. Akcję lewą stroną przeprowadzili bowiem Novikovas i Tomasik.

1. - Zabrzmiał pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika. Od środka ruszyli gospodarze.

Przed meczem:

17.57 - Piłkarze są już w tunelu prowadzącym na murawę stadionu. Za chwilę zaczynamy.

17.54 - Dzisiejszy mecz obejrzy z trybun około 3-4 tys. widzów mniej niż miało to miejsce podczas potyczki z Bruk-Betem. Widać niektórych białostockich fanów żony zaciągnęły do świątecznego sprzątania.

17.30 - Cillian Sheridan, który fantastycznie wkomponował się w szeregi podlaskiego zespołu, strzela gola lub zalicza asystę średnio co 81 minut. Lepsze statystyki w całej lidze posiada tylko... Konstantin Vassiljev (wypracowana bramka co 76 minut).

17.22 - Oto kilka bardzo dobrych informacji dla gospodarzy:
- Cracovia wygrała tylko 3 z 17 ostatnich spotkań,
- Pasy w tym sezonie na wyjeździe triumfowały tylko raz (1:0 z Ruchem Chorzów),
- Podopieczni Jacka Zielińskiego nie wygrali z Jagą od 6 meczów (2 zwycięstwa Żółto-Czerwonych i 4 remisy).

17.12 - Arbitrem, który poprowadzi starcie Jagiellonii z Cracovią będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. W tym sezonie sędzia ten gwizdał następujące mecze białostockiej ekipy:
- Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 4:1,
- Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1:2,
- Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:2,
- Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 5:0.

17.05 - Pauzującego za żółte kartki Gutiego na środku obrony zastąpi dziś Dawid Szymonowicz. Od pierwszych minut znajdzie się także miejsce na placu gry dla strzelca zwycięskiego gola w meczu z Zagłębiem Lubin - Arvydasa Novikovasa.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Ziggy Gordon, Ivan Runje, Dawid Szymonowicz, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Fiodor Cernych, Przemysław Frankowski, Arvydas Novikovas - Cillian Sheridan

Rezerwowi: Damian Węglarz, Marek Wasiluk, Łukasz Burliga, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Dmytro Chomczenowski, Przemysław Mystkowski

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki, Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Sebastian Steblecki, Erik Jendrisek - Mateusz Szczepaniak

Rezerwowi: Krystian Stępniowski, Mateusz Cetnarski, Radosław Kanach, Piotr Malarczyk, Jaroslav Mihalik, Paweł Jaroszyński, Krzysztof Piątek

17.00 - Witamy serdecznie podczas kolejnej relacji live ze spotkania Jagiellonii Białystok. Mamy nadzieję, że jajka są już pomalowane, dywany wytrzepane, a ciasta upieczone, co pozwoli w spokoju spędzić dzisiejsze popołudnie i wieczór razem z nami i piłkarzami lidera Lotto Ekstraklasy.

Walka toczyć się będzie już tradycyjnie o utrzymanie fotela lidera i spędzenie świąt bez konieczności sprawdzania, co w poniedziałek (17.04) zrobi warszawska Legia. Rywal, czyli będąca w dołku Cracovia, wydaje się niezbyt wysoką przeszkodą, ale swoją wyższość trzeba będzie potwierdzić podczas 90 minut intensywnej walki. Za chwilę przedstawimy składy, w jakich zagrają oba zespoły.