Jak co zgrupowanie. Novikovas grał, Litwa poległa

2018.10.12 09:10
Reprezentacja Litwy doznała w czwartkowy (11.10) wieczór 3. porażki w Lidze Narodów. Nasi północno-wschodni sąsiedzi polegli 1:2 z Rumunią. Przez 90 minut po boisku biegał Arvydas Novikovas.

Narodowa drużyna Arvydasa Novikovasa jest coraz bliższa spadku do ligi D w nowym tworze UEFA. Litwini mają bowiem na koncie 0 punktów i do najbliższej ekipy w swojej grupie - czyli Czarnogóry - tracą już 4 oczka.

"Arvi" - do spółki z kolegami - kolejną porażkę poniósł z Rumunią, która to zwyciężyła w Wilnie 2:1. W starciu tym pomocnik Jagiellonii przebywał na murawie przez pełen czas gry, ale nie był on w stanie pomóc swej drużynie uniknąć porażki. Litwini w 90. minucie - za sprawą Zulpy - zdołali wprawdzie wyrównać, jednak lepsi tego dnia Rumuni i tak przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydujące trafienie w 94. minucie zaliczył Maxim.

To był już zatem kolejny mecz, w którym to skrzydłowy Dumy Podlasia - ubierając narodowe barwy - musiał przełknąć gorycz porażki. Litwini ostatni triumf odnieśli w marcu, kiedy to w towarzyskim starciu okazali się skuteczniejsi od Armenii.

Litwa - Rumunia 1:2 (0:1)
Bramki: Zulpa 90 - Chipciu 13, Maxim 90+4

Litwa: Setkus, Baravykas, Klimavicius, Zulpa, Jankauskas, Slavickas, Vorobjovas (63' Kuklys), Slivka, Cernych (87' Petravicius), Novikovas, Sernas (63' Valskis)