Jednostronne widowisko i porażka 0:10. Białostoczanie mają nad czym pracować

2021.01.10 12:36
MOKS Słoneczny Stok Białystok po raz drugi w tym sezonie przegrał z Rekordem Bielsko-Biała. I to znów bardzo wysoko. Jesienią aktualny lider wygrał z Podlasianami 11:2, a w sobotę (9.01) 10:0.
Fot: pixabay.com

2021 r. nie rozpoczął się dla zawodników MOKS-u najlepiej. W meczu 18. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy podopieczni Adriana Citki przegrali bowiem dwucyfrowo z mistrzem Polski.

Toczone w hali VI Liceum Ogólnokształcącego spotkanie było bardzo jednostronnym widowiskiem, co potwierdza fakt, że goście już przed przerwą zapakowali piłkę do siatki białostoczan aż 5-krotnie. Worek z bramkami został rozwiązany w 7. minucie rywalizacji przez grającego trenera Słonecznych, który zaliczył trafienie samobójcze.

Pozostałe gole w sobotnim starciu strzelali Artur Popławski (x3), Bartłomiej Twarkowski (x2) oraz Jan Janovsky, Michał Marek, Paweł Budniak i Łukasz Biel.

W drugiej połowie meczu białostoczanie częściej potrafili zagrozić bramce faworyzowanych przeciwników, ale ostatecznie trafienia choćby honorowego gospodarzom zdobyć się nie udało.

W następnej kolejce, już za tydzień, futsaliści ze stolicy Podlasia będą musieli się zmierzyć na wyjeździe z przedostatnim w stawce AZS-em UŚ Katowice, ale pojedynek ten w zaplanowanym terminie nie dojdzie do skutku, bo został przełożony. Aktualny termin meczu to ostatni dzień stycznia.

17. P.A. Nova Gliwice 16 7 32:80

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Rekord Bielsko-Biała 0:10 (0:5)
Bramki: Adrian Citko 7 sam., Artur Popławski 8, 17, 37k, Jan Janovsky 12, Bartłomiej Twarkowski 15, 39, Michał Marek 21, Łukasz Biel 22, Paweł Budniak 38

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz (Święciński) - Kowalczyk, Citko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Prolejko