Jest kolejne zwycięstwo Żubrów

2023.02.16 15:20
W środę (15.02) podlaskie zespoły występujące w koszykarskiej II lidze (gr. B) rozegrały kolejne mecze o punkty. Żubry zaliczyły zwycięstwo, natomiast Tur doznał porażki.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Przed kilkoma dniami Żubry w świetnym stylu pokonały na wyjeździe znajdującą się w czołówce stawki Energę Basket Warszawa (81:69), a w środę zawodnicy trenowani przez Krzysztofa Kalinowskiego poszli za ciosem i wygrali kolejne spotkanie, tym razem domowe z Sokołem Grupa Avista Ostrów Mazowiecka. Goście w hali UwB nie mieli nic do powiedzenia i już po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą 10 oczek. Później przewaga gospodarzy rosła i ostatecznie mecz zakończył się triumfem rogatego zespołu 82:56.

Gorzej w 22. serii zmagań wypadli za to koszykarze Tura. Choć w szeregach drużyny prowadzonej przez Piotra Bakuna dwoił się i troił Łukasz Kuczyński, który zdobył w niespełna 32 minuty 23 punkty, to jednak bielszczanie, po bardzo zaciętym pojedynku, przegrali w Piszu z miejscowym TSK Roś 72:77.

W następnej kolejce 4. w tabeli Żubry zmierzą się na wyjeździe z 9. Kolejarzem Basket Radom, a 3. w stawce Tur będzie pauzować.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)

15. Lublinianka Basketball Lublin 19 21 2-17

Żubry Chorten Białystok - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 82:56 (24:14, 23:11, 17:17, 18:14)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (8 pkt), Jakub Więcko (10 pkt), Michał Bombrych (7 pkt), Patryk Milewski (13 pkt), Paweł Kosobudzki (6 pkt), Bartosz Strażewicz (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (12 pkt), Andrzej Misiewicz (2 pkt), Mariusz Rapucha (5 pkt), Mateusz Niewiński (4 pkt), Szymon Jaworski (7 pkt), Paweł Trypus (8 pkt)

TSK Roś Pisz - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 77:72 (17:15, 12:19, 21:23, 27:15)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (0 pkt), Filip Parfieniuk (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (17 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (23 pkt), Szymon Urbański (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (2 pkt), Wojciech Jakubiak (15 pkt), Aaron Weres (13 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt)