Jest kolejny triumf Żubrów

2017.11.26 14:47
Żubry Białystok pokonały na wyjeździe AZS UJK Kielce i odniosły tym samym siódmy triumf w trwającym sezonie. Rogaty zespół do zwycięstwa poprowadził Bartłomiej Wróblewski - autor 20 punktów.
Fot: pixabay.com

Białostockie Żubry mają na swoim rozkładzie kolejnego rywala, któremu zabrały pełną pulę oczek. Rogaty zespół tym razem przywiózł zwycięstwo z województwa świętokrzyskiego, gdzie pokonał 77:71 AZS UJK Kielce.

Najlepszym graczem gości był zdecydowanie Bartłomiej Wróblewski, który rzucił 20 punktów, z czego ponad połowę zza linii 6,75 m. Początek meczu należał jednak do gospodarzy i to właśnie oni w pewnym momencie pierwszej kwarty prowadzili nawet 9 oczkami. Podopieczni Tomasza Kujawy potrafili się szybko pozbierać i jeszcze przed rozpoczęciem drugiej części spotkania wyszli na prowadzenie. Mecz do końca był wyrównany, ale Żubry broniły się na tyle mądrze, że AZS do ostatnich sekund zmagań nie zdołał zniwelować kilkupunktowej straty.

Kolejnym przeciwnikiem białostoczan - którzy awansowali w tabeli II ligi (gr. B) na trzecie miejsce - będzie ZKS Stal Stalowa Wola. Spotkanie to rozegrane zostanie 2 grudnia w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

AZS UJK Kielce – Żubry Białystok 71:77 (22:26, 18:19, 19:17, 12:15)
Żubry Białystok: Bartłomiej Wróblewski (20 pkt), Paweł Karasiewicz (13 pkt), Arkadiusz Zabielski (12 pkt), Marcin Monach (4 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (10 pkt), Krzysztof Kalinowski (3 pkt), Patryk Andruk (2 pkt), Andrzej Misiewicz (13 pkt)