Kajakarstwo. Sukcesy zawodników z Podlasia na Pucharze Świata i Mistrzostwach Polski

2016.05.23 14:30
Udany start w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie zanotowała zawodniczka Sparty Augustów - Edyta Dzieniszewska-Kierkla.
Fot: Cresovia Białystok

Kajakarka podczas zawodów w Duisburgu dwukrotnie stawała na podium. Płynąc składzie osady K4 na 500 metrów wraz z Martą Walczykiewicz, Karoliną Nają i Eweliną Wojnarowską zajęła trzecie miejsce. Oprócz tego Dzieniszewska-Kierkla wygrała konkurencję w "jedynce" na 1000 m.

W Niemczech rywalizowali również kajakarze Dojlid. Rafał Rosolski zajął 7. miejsce wyścigu na 5000 m, a Paweł Florczak uplasował się na 12. pozycji. Ten sam zawodnik w finale B w "jedynce" na 500 m zakończył zawody na 7. miejscu.

Na XXXII Długodystansowych Mistrzostwach Polski z dobrej strony pokazała dwójka zawodników z Białegostoku. Sylwia Szczerbińska (Cresovia Białystok) wywalczyła srebrny medal w C-1 na 8000 metrów. Brąz w C-1 na 10 000 metrów zdobył Edgar Skowron (Dojlidy Białystok).