Kapitalny występ Podlasian. Lider z Warszawy zdeklasowany

2020.12.03 08:14
W zaległym spotkaniu koszykarskiej II ligi (gr. B) Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na własnym terenie Akademię Koszykówki Legii Warszawa. Dzięki temu triumfowi rogata drużyna awansowała na pozycję wicelidera.
Fot: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Przełożone na środowy (2.12) wieczór domowe starcie z Akademią Koszykówki Legii Warszawa miało być dla graczy Tura prawdziwym sprawdzianem. W końcu do Bielska Podlaskiego przyjechał lider, który w 9 pojedynkach odniósł aż 7 zwycięstw.

Mimo tego, że rywal był naprawdę solidny, to jednak podopieczni Kamila Zakrzewskiego nie mieli problemów, by sięgnąć po kolejny w tym sezonie triumf. Ekipa Tura starcie ze stołecznym zespołem rozpoczęła od wygrania pierwszej kwarty w stosunku 22:16, po czym w następnej odsłonie batalii doszło do prawdziwej deklasacji. Przez 10 minut gry gospodarze pozwolili zdobyć przyjezdnym zaledwie 4 oczka, dlatego w połowie pojedynku przewaga rogatego klubu sięgała 29 punktów i w zasadzie było już po meczu.

Wprawdzie w dalszej fazie rywalizacji zawodnicy trenowani przez Kamila Zakrzewskiego jeszcze mocniej odskoczyli przeciwnikowi, triumfując koniec końców aż 89:57, ale było widać, że głodny przed spotkaniem wilk zaspokoił już swój apetyt i aż takiego parcia na dalsze dobijanie gości po stronie gospodarzy już nie było. Legioniści mogą powiedzieć, że całe szczęście, kibice Tura, że szkoda.

W każdym razie podlaska drużyna zagrała kapitalne zawody i widać, że team z północno-wschodniej Polski będzie jednym z głównym faworytów do zajęcia 1. miejsca po zasadniczej części sezonu. W tej chwili w II-ligowej tabeli (gr. B) Tur znajduje się za plecami środowego rywala, ale jest to spowodowane tylko i wyłącznie tym, że warszawski zespół rozegrał do tej pory o 2 spotkania więcej.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
13. Isetia Erzurum 9 9 0-9

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 89:57 (22:16, 27:4, 18:17, 22:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór (0 pkt), Jakub Grigoruk (3 pkt), Łukasz Kuczyński (19 pkt), Rafał Król (14 pkt), Filip Pruefer (25 pkt), Przemysław Tradecki (6 pkt), Aaron Weres (10 pkt), Kamil Żero (0 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt), Paweł Lewandowski (7 pkt)