Kardasz, Andrejczyk, Lićwinko, Nowicki - podlascy lekkoatleci z medalami mistrzostw Polski

2021.06.25 20:28
W Poznaniu trwają 97. PZLA Mistrzostwa Polski. Po dwóch dniach imprezy zawodnicy z Podlasia mają na koncie 5 medali.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Tegoroczne mistrzostwa kraju rozpoczęły się dla lekkoatletów z północno-wschodniej Polski wyśmienicie. Już w czwartek (24.06), podczas pierwszego finału, srebro w pchnięciu kulą wywalczyła bowiem Klaudia Kardasz (17,33 m; klub Podlasie Białystok), a niedługo później krążek koloru złotego zgarnęła Maria Andrejczyk. Przedstawicielka Hańczy Suwałki nie miała najlepszego dnia, ale rezultat 59,69 m mimo wszystko i tak wystarczył do pewnego wygrania konkursu rzutu oszczepem. Kolejna w stawce Klaudia Regin osiągnęła wynik 54,87 m.

Piątkowe (25.06) zmagania również okazały się szczęśliwe. Po południu awans do finałowego biegu na 200 m kobiet zapewniła sobie Marlena Gola (czas 23.91), po czym w konkursie skoku wzwyż zwyciężyła Kamila Lićwinko. 35-latka z klubu Podlasie Białystok w pierwszych próbach pokonała wysokości 1,70 m, 1,82 m, 1,85 m, 1,88 m oraz 1,92 m (1,76 m w drugiej próbie) i dopiero poprzeczka ustawiona na 1,96 m była dla Lićwinko przeszkodą nie do przeskoczenia. Po srebro z rezultatem 1,85 m sięgnęła Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów).

Na tym jednak dokonania podlaskich lekkoatletów się nie kończą, bo w wieczornym finale rzutu młotem mężczyzn za plecami Pawła Fajdka (82,82 m) znalazł się Wojciech Nowicki (80,86 m), a w międzyczasie 1. miejsce w rzucie dyskiem kobiet zajęła Daria Zabawska (57,90 m). Białostoczanka obecnie reprezentuje barwy AZS-u UMCS Lublin.

W sobotę (26.06) o kolejne krążki dla Podlasia powalczą m.in. Marlena Gola (bieg na 200 m) oraz Damian Czykier (bieg na 110 m przez płotki).