Kibice zobaczyli 11 goli, w tym 2 samobóje. Do niespodzianki jednak nie doszło

2023.10.29 08:09
Porażką zakończył się domowy mecz Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice w ramach 8. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy. Goście zwyciężyli w hali Mechaniaka 8:3.
Fot: Maciej Safaryn

Jagiellonia Białystok, mimo dzielnej walki, nie zdołała w starciu z Piastem sprawić sensacji. Wyżej notowani rywale, którzy znajdują się na szczycie FOGO Futsal Ekstraklasy, już po 7 minutach wygrywali 3:0, a gole w tym czasie strzelali Vinicius Lazzaretti, Patrik Zatovic oraz Adrian Citko (trafienie samobójcze. Następnie i gospodarze zapakowali piłkę do bramki, tym razem właściwej, a zdobywcą gola został noszący koszulkę wycofanego bramkarza Mateusz Łabieniec.

Niestety później znów trzykrotnie trafiali zawodnicy z Gliwic, a w zasadzie to czterokrotnie, gdyż tuż przed przerwą gola samobójczego strzelił Patrik Zatovic, w efekcie czego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Piasta 6:2.

Po zmianie stron aż tylu bramek już nie oglądaliśmy. Lider rozgrywek nadal był wprawdzie lepszy, ale znalazł on drogę do siatki już tylko dwa razy. Żółto-Czerwoni odpowiedzieli jedynie celnym strzałem Grzegorza Makala w 38. minucie rywalizacji, dlatego w sobotnim meczu ostatecznie padł wynik 8:3 dla Piasta.

W następnej kolejce Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z zespołem GI Malepszy Arth Soft Leszno. Starcie z ekipą, która znajduje się w czołówce ligi, rozegrane zostanie w przyszłą sobotę (4.11) o godz. 19.00.

16. Jagiellonia Białystok 8 1 22:44

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 3:8 (2:6)
Bramki: Mateusz Łabieniec 8, Patrik Zatovic 18 sam., Grzegorz Makal 38 - Vinicius Lazzaretti 2, Patrik Zatovic 5, Adrian Citko 7 sam., Breno Bertoline 11, Rafael Cadini 13, 17, Alan Gitahy 25, Luis Bertoletto 37

Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Prolejko, Nasuto
Piast Gliwice: Cypun - Bruno, Bortoletto, Cadini, Lazzaretti - Janiszewski, Gitahy, Alex Gonzalez, Breno Rosa, Varela, Roll, Miguel Pegacha, Zatovic, Matras