Kolejna porażka. Białostocki klub jest o krok od spadku

2021.03.07 11:59
W 26. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi BAS Białystok przegrał na własnym terenie z Avią Świdnik. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że szanse Podlasian na utrzymanie są już tylko iluzoryczne.
Fot: BAS Białystok

Mecz o być albo nie być, starcie o zachowanie nadziei - takie właśnie hasła towarzyszyły domowej potyczce BAS-u Białystok z Avią Świdnik. Białostoczanie, by realnie myśleć o utrzymaniu, musieli sobotni bój z innym beniaminkiem wygrać. Niestety we własnej hali podopieczni Piotra Łuki nie sprostali zadaniu. Przyjezdni weszli w mecz bardzo udanie i po krótkich dwóch pierwszych setach, zakończonych do 16 i 17, prowadzili 2:0.

BAS w partii numer 3 złapał na chwilę oddech, bo rozluźnieni łatwym początkiem starcia goście spuścili nieco z tonu, ale triumf 25:19 w kolejnej części spotkania tak naprawdę nic nie dał. W czwartym secie na parkiecie hali Zespołu Szkół Rolniczych ponownie dominowali gracze Avii, dzięki czemu ekipa ze Świdnika zwyciężyła cały pojedynek 3:1.

Brak punktów w batalii z beniaminkiem oznacza, że BAS jedną nogą jest już w II lidze. W tej chwili białostoczanie do bezpiecznej strefy tracą aż 6 punktów, a przed klubem z północno-wschodniej Polski już tylko 3 występy. Na dodatek najgroźniejsi rywale w walce o utrzymanie mają do rozegrania 1 mecz więcej, a w najbliższej serii zmagań przeciwnikiem Podlasian będzie aktualny wicelider, czyli BKS Visła Bydgoszcz.

Los ambitnej podlaskiej drużyny jest zatem chyba przesądzony.