Kolejna porażka młodzieżówki. 45 minut Patryka Klimali

2019.11.18 17:25
Patryk Klimala z Jagiellonii Białystok ponownie przyodział koszulkę z orzełkiem na piersi. Snajper Dumy Podlasia wystąpił w towarzyskim meczu reprezentacji Polski U-21 przeciwko Czarnogórze.

Listopad 2019 r. nie jest szczęśliwy dla młodzieżowej reprezentacji Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza przegrali bowiem w piątek (15.11) eliminacyjny mecz do Euro przeciwko Bułgarii (0:3) i stracili prowadzone w swojej grupie, a w poniedziałek (18.11) Biało-Czerwoni nie sprostali też Czarnogórze. Towarzyskie spotkanie toczone w Podgoricy zakończyło się triumfem gospodarzy 1:0. Jedyny gol w tym starciu padł już w 2. minucie rywalizacji. Strzelił go Balsa Sekulić.

Podczas kontrolnej gry z Czarnogórą na murawie zaprezentował się Patryk Klimala. Napastnik Jagiellonii wyszedł w podstawowej jedenastce Polski U-21 i przebywał na boisku do końca pierwszej połowy, ale w tym czasie snajperowi Dumy Podlasia nie udało się pokonać golkipera rywali. W przerwie 21-latka zastąpił Paweł Tomczyk z poznańskiego Lecha.

Następne spotkanie polskiej młodzieżówki zaplanowane jest na marzec 2020 r. Wtedy to do skutku dojdzie domowe starcie z Łotwą w ramach kwalifikacji do mistrzostw Starego Kontynentu U-21.

Czarnogóra U-21 - Polska U-21 1:0 (1:0)
Bramka: Balsa Sekulić 2

Czarnogóra U-21: Filip Dukić - Luka Malesević (81' Filip Scekić), Stefan Milić, Milos Drincić, Bojan Roganović (60' Ognjen Obradović) - Balsa Sekulić (46' Sergej Grubac), Vasilje Terzić (60' Novica Eraković), Srdan Krstović, Ilija Vukotić (46' Marko Milicković), Ognjen Stijepović - Nikola Krstović (81' Meris Skenderović)

Polska U-21: Marcin Bułka (46' Karol Niemczycki) - Robert Gumny (46' Karol Fila), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Walukiewicz (46' Jan Sobociński), Kamil Pestka - Marcin Listkowski (46' Piotr Pyrdoł), Bartosz Slisz (46' Jakub Moder), Sylwester Lusiusz (46' Maciej Ambrosiewicz), Mateusz Bogusz (46' Sebastian Kowalczyk), Przemysław Płacheta (46' Patryk Szysz) - Patryk Klimala (46' Paweł Tomczyk)