Koniec przygody Szczypiorniaka w Pucharze Polski

2018.01.13 20:56
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka nie wystąpi w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. W 1/16 rozgrywek podlaską ekipę wyeliminował KPR Legionowo.
Fot: Fanpage KS Szczypiorniak

W sobotni (13.01) wieczór Dąbrowa Białostocka była świadkiem wielkiego sportowego święta. Do miejscowości liczącej kilkanaście tysięcy mieszkańców przyjechali bowiem szczypiorniści reprezentujący klub, który występuje aktualnie na poziomie PGNiG Superligi mężczyzn. Ekipa KPR-u Legionowo zmierzyła się w 1/16 finału Pucharu Polski z miejscowym KS-em.

Sam mecz - mimo świetnej atmosfery na trybunach - nie przyniósł większych emocji. Goście pokazali, że nie bez powodu grają dwie klasy wyżej i szybko zdobyli kilkupunktową przewagę, która z minuty na minutę rosła. Ostatecznie drużyna z Legionowa pokonał KS Szczypiorniak aż 38:17 i to ona awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Mimo porażki sobotnie starcie w ramach Pucharu Polski zawodnicy gospodarzy - jak i kibice - zapamiętają na długo. Pierwsi nigdy wcześniej nie mierzyli się bowiem z tak renomowanym rywalem i zebrali bardzo cenne doświadczenie, drudzy zaś mieli okazję na żywo zobaczyć najlepszych zawodników specjalizujących się w piłce ręcznej w naszym kraju.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - KPR Legionowo 17:38
Awans: KPR Legionowo