Kosmiczny występ Żubrów. Tego meczu rywale długo nie zapomną [ZDJĘCIA]

2023.09.24 09:01
Żubry Chorten Białystok zainaugurowały w sobotę (23.09) nowy sezon koszykarskiej II ligi. Podlaski zespół w batalię 2023/2024 wszedł perfekcyjnie. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego pokonali we własnej hali Ochotę Warszawa aż 106:35.
Fot: Adrianna Zawadzka

Starcie Żubrów z Ochotą wyglądało jak szkolny pojedynek VIa z IIIb. Jedni robili na parkiecie, co im się podobało, drudzy pełnili w zasadzie rolę statystów. Białostoczanie już po pierwszej kwarcie wygrywali 28:13, a w kolejnych odsłonach meczu przewaga rogatego zespołu była jeszcze większa. Choć Żubry już po 20 minutach miały w kieszeni pewne zwycięstwo, to jednak drużyna ze stolicy Podlasia w drugiej części rywalizacji wcale nie odpuściła. Gospodarze nie zwalniali, dociskali rywala do granic możliwości, w efekcie czego sobotnie spotkanie zakończyło się kosmicznym wynikiem 106:35, który na tym szczeblu rozgrywek zdarza się niezwykle rzadko.

Pierwsze skrzypce w białostockiej ekipie grał Hubert Wyszkowski, autor 24 punktów w meczu, ale oczywiście cała drużyna zaprezentowała się fenomenalnie. Dwucyfrowe zdobycze zanotowali jeszcze Mikołaj Styczeń (17 pkt), Karol Obarek (13 pkt) i Maciej Bębeniec (12 pkt).

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Żubry zmierzą się na wyjeździe z Profbudem Legią Warszawa. Jeżeli chodzi o Tura Basket Bielsk Podlaski, to ten zespół swój pierwszy mecz w sezonie rozegra dopiero w środę (27.09). Tego dnia przeciwnikiem Podlasian będzie UKS Trójka Żyrardów.

Żubry Chorten Białystok - MKS Ochota Warszawa 106:35 (28:13, 20:6, 26:7, 32:9)
Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (9 pkt), Karol Obarek (13 pkt), Maciej Bębeniec (12 pkt), Bartosz Strażewicz (9 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Krystian Tyszka (5 pkt), Michał Babińczuk (0 pkt), Adrian Siemionkowicz (0 pkt), Mateusz Niewiński (6 pkt), Hubert Wyszkowski (24 pkt), Mikołaj Styczeń (17 pkt), Paweł Trypus (3 pkt)