Koszykówka. Play-offy rozpoczęte zgodnie z planem

2019.03.23 21:11
II-ligowi koszykarze Żubrów Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski rozpoczęli w sobotę (23.03) walkę w fazie play-off. Pierwsze starcia nie przyniosły niespodzianek.

Białostockie Żubry fazę zasadniczą II-ligowych zmagań ukończyły z kompletem domowych wygranych i passę tę podopieczni Tomasza Kujawy ciągną dalej w rundzie play-off. W sobotę, w hali VI Liceum Ogólnokształcącego, rogaty zespół mierzył się bowiem z 8. po pierwszej części rozgrywek Rosą-Sport Radom i starcie to zwyciężył w stosunku 96:72.

W połowie zmagań przewaga Żubrów nie była na tyle duża, by spokojnie myśleć o kolejnej, tym razem wyjazdowej batalii, ale już w kwarcie numer 3 gospodarze podkręcili tempo, dzięki czemu w ostatniej części meczu gra toczyła się jedynie o tzw. pietruszkę. Najwięcej punktów, czyli 16, dla białostockiej ekipy zdobył Kamil Czosnowski.

Emocje już po kilkunastu minutach rywalizacji zostały zabite także w Bielsku Podlaskim, gdzie miejscowy Tur bez większych problemów rozprawił się z rezerwami występującego w PLK Startu Lublin. Po dwóch kwartach zawodnicy Kamila Zakrzewskiego mieli już bowiem 26 oczek przewagi. Ostatecznie dystans dzielący oba zespoły został zmniejszony do 22 punktów (wynik 88:66).

Rewanżowe spotkania podlaskie drużyny rozegrają w przyszłą sobotę (30.03) na terenie przeciwników. Koszykarskie boje w I rundzie play-offów toczone są do 2 zwycięstw.

Żubry Leo-Sped Białystok - KS Rosa-Sport Radom 96:72 (19:18, 24:18, 25:11, 28:25)
Żubry Leo-Sped Białystok: Jakub Lewandowski (14 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Michał Bombrych (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (6 pkt), Bartłomiej Wróblewski (8 pkt), Kamil Czosnowski (16 pkt), Patryk Andruk (7 pkt), Michał Wielechowski (6 pkt), Andrzej Misiewicz (14 pkt), Maciej Parszewski (2 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (8 pkt), Adrian Warszawski (15 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - TBV Start II Lublin 88:66 (31:13, 23:15, 16:19, 18:19)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sebastian Sawicki (2 pkt), Łukasz Kuczyński (16 pkt), Marcin Monach (2 pkt), Rafał Stefanik (8 pkt), Tomasz Pisarczyk (5 pkt), Patryk Milewski (11 pkt), Aaron Weres (14 pkt), Marcin Marczuk (5 pkt), Sylwester Kus (23 pkt), Paweł Lewandowski (2 pkt)