Koszykówka. Porażki podlaskich drużyn

2016.10.03 09:45
Miniony weekend nie był udany dla koszykarzy Żubrów Leo-Sped Białystok i KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Zarówno jedni, jak i drudzy przegrali swoje spotkania w 2. kolejce zmagań na trzecim poziomie rozgrywkowym.
Fot: pixabay.com

Źle nowy sezon rozpoczęły zwłaszcza Żubry, które przed tygodniem przegrały na wyjeździe z ZKS Stal Stalowa Wola, a wczoraj musiały uznać wyższość – i to we własnej hali – drużyny Syntex Księżak Łowicz. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzebna była dogrywka, w której lepiej poradzili sobie goście z Łowicza. Mecz zakończył się wynikiem 69:71, a najwięcej punktów dla Żubrów rzucił Tomasz Kujawa – 18.

Swojego meczu nie wygrali także koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski. Przed własną publicznością ulegli oni KK Warszawa 64:75. Słabe w wykonaniu gospodarzy były zwłaszcza pierwsze dwie kwarty, po których Tur przegrywał aż 20 punktami. Lepsza gra w drugiej części spotkania nie pozwoliła już na dogonienie rywali.

W następnej kolejce obie podlaskie drużyny zagrają na wyjazdach. Żubry podejmą AZS PŚK Galerię Echo Kielce, a Tur zmierzy się w Łodzi z miejscowym ŁKS AZS UŁ SG.

Żubry Leo-Sped Białystok – Syntex Księżak Łowicz 69:71 (23:16, 14:17, 10:17, 13:10, d: 9:11)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – KK Warszawa 64:75 (17:28, 11:22, 17:12, 19:13)