Koszykówka. Żubry znów pokazały swą siłę [ZDJĘCIA]

2019.03.07 07:51
Za koszykarzami Żubrów Białystok bardzo udane spotkanie. Podlaski II-ligowiec gościł na własnym terenie rezerwy Startu Lublin i starcie to wygrał 105:57. Dla podopiecznych Tomasza Kujawy był to już 21. triumf w tym sezonie.

Rewanż za porażkę sprzed 3 miesięcy wypadł pomyślnie. Żubry na początku grudnia przegrały bowiem w Lublinie ze wzmocnionym zawodnikami głównej drużyny drugim garniturem Startu 67:92, ale już w środę (6.03) w Białymstoku - gdy rywalom zabrakło świeżej krwi z PLK - rogaty zespół nie miał problemów z ograniem przeciwników.

Gracze Tomasza Kujawy już w inauguracyjnej kwarcie wypracowali 13 oczek przewagi, a później dystans dzielący ich od drużyny Startu II Lublin tylko i wyłącznie powiększali. W efekcie białostoczanie wręcz zdeklasowali przyjezdnych 105:57, a głównym ojcem efektownego zwycięstwa był Adrian Warszawski, który przez niespełna 26 minut pobytu na parkiecie zdobył dla gospodarzy 30 punktów.

W następnej - przedostatniej już - kolejce sezonu zasadniczego w II lidze (gr. B) Żubry zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka. Pojedynek ten stoczony zostanie w niedzielę (10.03) o godz. 20.00.

Tego samego dnia inny podlaski klub - Tur - podejmie w delegacji U!NB AZS UMCS Lublin.