KS Wasilków na kolanach. Honor podlaskiej piłki uratowała Olimpia

2019.11.17 16:26
17. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I) nie okazała się dla klubów z Podlasia szczególnie szczęśliwa. Wprawdzie Olimpia Zambrów wygrała swoje spotkanie, ale już ekipy Ruchu Wysokie Mazowieckie i KS-u Wasilków doznały wyraźnych porażek.

O tym, co wydarzyło się w niedzielne (17.11) popołudnie w Nowym Dworze Mazowieckim, zawodnicy KS-u Wasilków chcieliby jak najszybciej zapomnieć. W starciu z miejscowym Świtem podlaski beniaminek doznał bowiem sromotnej klęski.

Gospodarze, którzy walczą o czołowe lokaty w stawce, worek z bramkami rozwiązali już w 6. minucie, gdy do siatki przyjezdnych trafił Arkadiusz Ciach. Następnie niecodziennego wyczynu, zdobywając hat-tricka w kwadrans, dokonał Rafał Maciejewski, dlatego pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 4:0.

Początek drugiej odsłony pojedynku dał nadzieję na to, że podlaski zespół nie zostanie rozgromiony, bo KS Wasilków w 57. minucie zmniejszył dystans do przeciwników, ale później na listę strzelców znów wpisywali się tylko i wyłącznie piłkarze Świtu. Gole Krystiana Pomorskiego, Rafała Maciejewskiego i Arkadiusza Ciacha sprawiły, że niedzielny mecz zakończył się prawdziwym pogromem. Rezultat 7:1 (3 trafienia miały miejsce z rzutów karnych) nawet w III lidze nie zdarza się bowiem zbyt często.

Punktów w domowej batalii z Pogonią Grodzisk Mazowiecki nie udało się też zdobyć drużynie Ruchu Wysokie Mazowieckie. Ekipa prowadzona przez Dariusza Jurczaka starcie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie rozpoczęła dobrze, bo od zdobycia gola przez Rafała Babula, jednak w kolejnych fragmentach meczu pakowanie futbolówki do bramki lepiej wychodziło już gościom. W 18. minucie starcia do remisu doprowadził Damian Jaroń, natomiast po zmianie stron gole na wagę kompletu oczek strzelili dla Pogoni Jakub Kołaczek oraz Mateusz Kinast.

Na szczęście honor podlaskiej piłki został uratowany, bo triumf zanotowała Olimpia. Zambrowianie po dobrym meczu pokonali na wyjeździe znajdujący się w czubie ligowej stawki zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki. Punkty za zwycięstwo 3:1 wpadły na konto podopiecznych Tomasza Kulhawika dzięki trafieniom Kamila Jackiewicza i Kamila Zalewskiego (x2). Piotr Czapliński jedyny raz wyciągał piłkę z własnej siatki po uderzeniu Jakuba Szarpaka.

W połowie sezonu 2019/2020 najwyżej z podlaski zespołów, bo na 11. lokacie, sklasyfikowana jest właśnie Olimpia. Ruch znajduje się tuż nad strefą spadkową, czyli na pozycji numer 15, natomiast KS Wasilków nieustannie zamyka ligową tabelę.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KS Wasilków 7:1 (4:0)
Bramki: Arkadiusz Ciach 6, 77k, Rafał Maciejewski 22k, 33k, 36, 74, Krystian Pomorski 70 - nieznany zawodnik 57

Ruch Wysokie Mazowieckie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3 (1:1)
Bramki: Rafał Babul 5 - Damian Jaroń 18, Jakub Kołaczek 64, Mateusz Kinast 88

Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Niemira - Babul, Samluk, Brokowski, Hryszko, Makal, Stankiewicz, Matus, Mnatsakanyan, Gromek, Skibko

Sokół Aleksandrów Łódzki - Olimpia Zambrów 1:3 (1:2)
Bramki: Jakub Szarpak 43 - Kamil Jackiewicz 6, Kamil Zalewski 15, 61

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Adam Radecki, Marek Wasiluk, Łukasz Grzybowski, Michał Dawidowicz, Kacper Głowicki (62' Mateusz Nikołajuk), Marcin Paczkowski, Marcin Paczkowski, Mateusz Ostaszewski (82' Michał Steć), Rafał Kalinowski, Kamil Jackiewicz, (82' Maciej Bortniczuk), Kamil Zalewski (82' Patryk Malinowski)