Łatwe zwycięstwo Jagiellonii na inaugurację przygotowań

2019.06.22 15:25
Jagiellonia Białystok pokonała 3:0 Pogoń Siedlce w pierwszym meczu sparingowym przedsezonowych przygotowań.
Fot: jagiellonia.pl

Powoli kończy się pierwszy tydzień przygotowań Jagiellonii Białystok do nowego sezonu. Od środy (19.06) drużyna przebywa na zgrupowaniu w Kępie. W sobotę podopieczni Ireneusza Mamrota rozegrali pierwszy sparing, w którym przeciwnikiem była drużyna drugoligowej Pogoni Siedlce.

Szkoleniowiec zdecydował się na wystawienie dwóch składów, które rozegrały po 45 minut. Przed przerwą działo się niewiele. Jagiellonia przeważała, ale konstruowała nieliczne groźne sytuacje. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie, gdy na boisko wybiegła całkowicie nowa jedenastka.

Białostoczanie przewagę udokumentowali już w 53. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego piłkę do siatki strzałem głową skierował Patryk Klimala. Z każdą kolejną minutą przewaga Jagi się zwiększała, a drużyna stwarzała sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Udało się w 78. minucie, a autorem trafienia został młody Szymon Łapiński, który wykorzystał dobre podanie Karola Struskiego.

Już minutę potem udało się podwyższyć na 3:0, a do bramki znów trafił Klimala, który wykończył akcję lobem nad bramkarzem rywali. Jedyną zmianą przeprowadzoną w drugiej połowie było wejście na plac gry Arvydasa Novikovasa, który pojawił się na boisku w 79. minucie.

Do końca gry nie zmienił się już jednak wynik. Kolejny sparing Żółto-Czerwoni rozegrają w środę, gdy ich rywalem będzie słowacki MFK Rużomberok.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)
Bramki: Patryk Klimala 53, 79, Szymon Łapiński 78

Jagiellonia Białystok (1. połowa): Węglarz - Kadlec, Kwiecień, Arsenić, Bodvarsson - Pospisil, Romanczuk - Kostal, Mystkowski, Camara - Bida.

Jagiellonia Białystok (2. połowa): Gostomski - Wójcicki, Ozga, Mitrović, Guilherme - Poletanović, Nawrocki – Łapiński (Novikovas 79), Struski, Imaz - Klimala.

Pogoń Siedlce (skład wyjściowy): Smołuch, Pazio, Koprowski, Olszewski, Marciniec, Kostyk, Wiktoruk, Romanowicz, Wełniak, Wichtowski, Brągiel.