Letni nabytek Jagi zaczął strzelać. Na razie jednak w III lidze

2020.11.11 16:46
W środę (11.11) rozegrana została 15. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). Tego dnia na murawie zaprezentowała się m.in. Jagiellonia II Białystok, która to pokonała na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1. 2 gole strzelił Szymon Sobczak.

Rezerwy Dumy Podlasia wygrały drugi mecz z rzędu, dzięki czemu żółto-czerwony zespół oddalił się w III-ligowej tabeli od miejsc zagrożonych spadkiem i teraz podopieczni Wojciecha Kobeszki mogą podchodzić do kolejnych pojedynków z dużo większym spokojem. Warto dodać, że białostocka drużyna okazała się na przestrzeni kilku dni lepsza zarówno od lidera, jak i wicelidera rozgrywek.

W środę drugi garnitur Jagi w pokonanym polu zostawił Świt. Pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała jednak tego, że to przyjezdni sięgną po wszystkie punkty. Do przerwy to ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego prowadziła bowiem 1:0 po golu zdobytym przez Arkadiusza Ciacha. Po zmianie stron Jagiellończycy byli już jednak skuteczniejsi. Ważne dwa trafienia zdobył Szymon Sobczak, a w 82. minucie, ustalając rezultat na 3:1 dla gości, przeciwników dobił Jakub Jarmołowicz.

Dla 27-letniego Sobczaka były to już kolejne bramki na III-ligowych boiskach w ostatnim czasie. Letni nabytek Jagi 2-krotnie pokonał też w sobotę (7.11) golkipera Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Wspomniany snajper robi zatem wszystko, co w jego mocy, by Bogdan Zając dał mu szansę występu w głównej drużynie w meczu na szczeblu PKO Ekstraklasy.

Należy również wspomnieć, że w środę swoje kolejne spotkania rozegrali piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz KS-u Wasilków. Podopieczni Artura Woronieckiego zremisowali w Legionowie 1:1 z miejscową Legionovią (gola na konto Podlasian zdobył Michał Grochowski), natomiast podbiałostocki klub poległ na własnym terenie 2:5 z Unią Skierniewice. W drugiej połowie gole dla KS-u Wasilków strzelili Damian Wysocki i Wojciech Nasuto.

Wyjazdowe starcie Olimpii z Ursusem Warszawa zostało przełożone. Wniosek o rozegranie meczu w innym terminie, z powodu problemów zdrowotnych, złożyli zambrowianie.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra III liga. Odrabiane są też zaległości

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 1:3 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Ciach 35 - Szymon Sobczak 50, 72, Jakub Jarmołowicz 82
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Gostomski - Majsterek, Płoszkiewicz, Czerech, Pankiewicz, Pawłowski, Matras, Jarosz, Bortniczuk, Karpiński, Sobczak

Legionovia Legionowo - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:0)
Bramki: Michał Bajdur 22 - Michał Grochowski 64

KS Wasilków - Unia Skierniewice 2:5 (0:4)
Bramki: Damian Wysocki 68, Wojciech Nasuto 85 - Kacper Karasek 7, 39, Marcin Pieńkowski 10, Kamil Łojszczyk 27k, Paweł Czarnecki 77k
KS Wasilków (skład wyjściowy): Grzegorz Nowajczyk - Wojciech Nasuto, Grzegorz Makal, Maciej Zieniewicz, Przemysław Panek, Jakub Jakimiuk, Paweł Gryka, Bartosz Dudziński, Michał Poduch, Damian Wysocki, Łukasz Rybakowski