Liga Futbolu Amerykańskiego. Ludzie z Nizin pokonali Łuczników

2020.09.20 12:43
2 mecze i 2 zwycięstwa. Zawodnicy Lowlanders Białystok bardzo udanie weszli w nowy sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ekipa z Podlasia najpierw wygrała z Silesią Rebels, a w sobotę (19.09) podopieczni Johna Bookera pokonali zespół Bydgoszcz Archers.

Po zwycięstwie u siebie przyszedł czas na triumf w delegacji. W sobotnie popołudnie drużyna Lowlanders zmierzyła się w Bydgoszczy z miejscowymi Łucznikami, którzy mimo dzielnej walki musieli uznać wyższość faworytów z Podlasia. Mecz 3. kolejki Ligi Futbolu Amerykańskiego zakończył się wygraną Ludzi z Nizin w stosunku 49:24. Do przerwy - po dwóch przyłożeniach Brandona Gwinnera, jednym Rafała Królewskiego oraz Antoniego Podgórskiego i punktach Noela Grafa po podwyższeniach oraz Wojciecha Pacewicza po nieudanym podwyższeniu Łuczników - zawodnicy Johna Bookera prowadzili 28:12.

Niedługo później gospodarze zmniejszyli nieco straty, ale ostatni fragment rywalizacji znów należał do białostoczan, którzy ponownie zwyciężyli i jak na razie mają na swym koncie komplet punktów.

W następnej serii zmagań dobrą passę Ludzi z Nizin spróbują przerwać zawodnicy Warsaw Mets. Wyjazdowy mecz ze stołeczną drużyną odbędzie się w przyszłą niedzielę (27.09) o godz. 14.00.

Bydgoszcz Archers - Lowlanders Białystok 24:49 (6:15, 6:13, 12:7, 0:14)