ŁKS 1926 Łomża obronił Okręgowy Puchar Polski

2012.06.14 00:00
ŁKS 1926 Łomża zdobył Okręgowy Puchar Polski. W finale, który został rozegrany w Dąbrowie Białostockiej, podopieczni trenera Marcina Mroczkowskiego pokonali miejscowy Dąb 2:1 (1:1). ŁKS obronił tym samym tytuł, który wywalczył w poprzednim roku.

Gospodarze prowadzenie objęli w 33. minucie. Michał Kossyk zgrał w pole karne do Piotra Bondziula. Piłkarz Dębu nie zmarnował okazji i pokonał Daniela Iwanowskiego. Przed przerwą wyrównał Mateusz Laskowski, który wykorzystał podanie Jakuba Ambrożewicza.

Decydująca bramka padła w 81. minucie. Jakub Ambrożewicz wykorzystał podanie Patryka Szymańskiego i ustalił wynik spotkania.

Finał

13 czerwca

Dąb Dąbrowa Białostocka - ŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:1). Bramki: Bondziul 32 - Laskowski 41, Ambrożewicz 81.

Dąb: Paweł Bondziul - Kossyk (85. Kiljańczyk), Markiewicz, Sołowiej, Doroszczyk - Toczydłowski, Biernacki, Speichler, Piotr Bondziul (65. Budnik), Dzienis - Orpik.

ŁKS: Iwanowski - Konopka, Urban, Tarnowski, Cychol (64. Pyko) - Mleczek (71. Malinowski), Rydzewski, Ambrożewicz (84. Tadaj), Drągowski, Szymański - Laskowski.

Żółte kartki: Kiljańczyk, Sołowiej, Doroszczyk, Biernacki, Speichler (Dąb) - Urban, Ambrożewicz, Drągowski, Laskowski (ŁKS).

Sędziował: Hubert Siejewicz.