Mają utrzymanie! Wiosna należała do Słonecznych

2022.05.22 10:51
MOKS Słoneczny Stok Białystok w przyszłym sezonie nadal będzie występować na szczeblu Statscore Futsal Ekstraklasy. W rundzie wiosennej podlaski zespół był nie do zatrzymania.
Fot: Damian Przestrzelski/MOKS Słoneczny Stok Białystok

Po 15 kolejkach rozgrywek 2021/2022 na koncie MOKS-u znajdowało się zaledwie 10 oczek. Drużyna zawodziła, prezentowała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale już druga część sezonu, głównie dzięki dobrym ruchom transferowym, była w wykonaniu Słonecznych zdecydowanie lepsza. W 14 następnych spotkaniach ekipa z północno-wschodniej Polski zgarnęła aż 23 oczka, dzięki czemu podopieczni Aleksandra Danilenki wydostali się ze strefy spadkowej i w świetnym stylu zapewnili sobie utrzymanie.

Zawodnicy MOKS-u już przed sobotnim (21.05) starciem z AZS-em UG Gdańsk wiedzieli, że kolejny sezon spędzą w Ekstraklasie, gdyż swój mecz z Futsalem Leszno przegrał LSSS Team Lębork, ale mimo to białostoczanie nie zamierzali odpuszczać i w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością, tym przeciwko AZS-owi UG Futsal, chcieli się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Wprawdzie początek domowego pojedynku nie był w wykonaniu Słonecznych dobry, ponieważ to goście po 10 minutach rywalizacji prowadzili 2:0, ale później gospodarze wrócili na właściwe tory, w efekcie czego zespół przyjezdnych kompletnie się rozsypał. MOKS swój popis rozpoczął w drugiej połowie. Najpierw do siatki trafił Helver Tachack, a następnie gole padały już co chwilę. Ostatecznie białostoczanie wygrali więc z AZS-em 7:3, a bohaterem starcia został Cristian Neme, który bramkarza drużyny przyjezdnej pokonał aż 4-krotnie.

W ostatniej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Słoneczni zmierzą się na wyjeździe z walczącym o mistrzostwo Polski Rekordem Bielsko-Biała. Mecz ten rozpocznie się w przyszłą niedzielę (29.05) o godz. 18.00.

16. AZS UG Futsal 29 13 69:158

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UG Futsal 7:3 (0:2)
Bramki: Helver Tachack 22, 32, Cristian Neme 27, 28, 40, 40, Grzegorz Makal 31 - Mikołaj Kreft 6, Maciej Urtnowski 10, Dawid Lewczuk 33