Mistrzostwa Polski. Medale lekkoatletów Podlasia Białystok

2019.08.25 17:33
95. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce powoli dobiegają końca. Na imprezę tę przybyła cała plejada krajowych gwiazd z Pawłem Fajdkiem czy Piotrem Liskiem na czele. Startowali też reprezentanci Podlasia Białystok.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

Lekkoatleci Podlasia Białystok, z rozgrywanych w Radomiu zawodów o randze mistrzowskiej, wrócą z kilkoma medalami. Najcenniejsze krążki - te ze złota - zdobyli Kamila Lićwinko oraz Damian Czykier. W konkursie skoku wzwyż kobiet 33-latka w drugiej próbie pokonała wysokość 1.90 m, co wystarczyło, by wygrać zmagania. Urodzona w Bielsku Podlaskim skoczkini spróbowała także uporać się z poprzeczką ustawioną na 1.96 m, ale ten rezultat - będący minimum olimpijskim - okazał się dla Kamili nie do osiągnięcia. Z kolei 27-letni płotkarz nie miał sobie równych w biegowej rywalizacji na 110 m. Czykier wykręcił rewelacyjny czas 13.37 s, który pozwolił mu nie tylko po raz czwarty w karierze zostać mistrzem Polski na tym dystansie, ale także dał przepustkę na mistrzostwa świata w Dosze.

Wicemistrzynią Polski została natomiast Klaudia Kardasz. Drugie miejsce, w batalii pań polegającej na rzucie kulą, przedstawicielce Podlasia Białystok zapewnił wynik 18.15 m. Pierwsza była Paulina Guba (18.57 m), a brąz zgarnęła Maja Ślepowrońska (16.19 m).

Medal koloru srebrnego zawisł również na szyi Wojciecha Nowickiego. 30-letni młociarz tym razem przegrał rywalizację z Pawłem Fajdkiem. Trzykrotny mistrz świata zakończył zawody z rezultatem 78.61 m, natomiast sportowiec z Białegostoku w swej najlepszej próbie posłał żelazo na odległość 74.75 m.

Ponadto z krążkami z Radomia wrócą: Marlena Gola (złoto - bieg na 200 m) oraz Magdalena Żebrowska (srebro - skok w dal). Na podium stanęli również przedstawiciele innych podlaskich klubów. Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki wygrała konkurs rzutu oszczepem, a Bartosz Dudek (MKS Juvenia Białystok), był trzeci w biegu na 400 m przez płotki.