Młoda Jaga rozpoczęła wiosenne granie od strzelaniny w Krakowie

2020.03.08 16:49
W niedzielę (8.03) w samo południe juniorzy starsi Jagiellonii Białystok rozegrali pierwszy oficjalny mecz o punkty w 2020 r. Żółto-Czerwoni zmierzyli się na wyjeździe z Hutnikiem Kraków. Spotkanie to zakończyło się triumfem Podlasian w stosunku 5:2.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Młody zespół Jagiellonii kolejną część sezonu zaczął od pojedynku z zamykającym tabelę CLJ Hutnikiem Kraków, który to w 16 jesiennych meczach zdołał uzbierać zaledwie 4 oczka. Nic więc zatem dziwnego, że podczas niedzielnego starcia faworytem byli białostoczanie, choć początek spotkania przyniósł niespodziankę. Już w 4. minucie na korzyść gospodarzy podyktowany został rzut karny, którego na gola zamienił Mikołaj Styrczula.

Żółto-Czerwoni wyrównali stan rywalizacji w 19. minucie, gdy do siatki przeciwników trafił Piotr Murawski, ale druga połowa znów rozpoczęła się nieszczęśliwie dla Jagiellończyków, gdyż bramkę na 2:1 dla Hutnika zaraz po wyjściu z szatni zdobył Bartłomiej Włoch.

Ostatnie 30 minut starcia to był już jednak popis młodej Jagi. Najpierw do remisu doprowadził Aleksander Stawiarz, który nie pomylił się przy strzale "z wapna", a następnie do meczowego protokołu wpisali się także Krystian Maciejuk oraz Krzysztof Toporkiewicz (x2), w efekcie czego spotkanie pomiędzy Hutnikiem a Jagiellonią zakończyło się rezultatem 2:5.

W następnej serii zmagań 9. w tabeli Jaga podejmie u siebie znajdującą się oczko wyżej Arkę Gdynia. Pojedynek ten dojdzie do skutku w przyszłą sobotę (14.03) o godz. 12.00.

Hutnik Kraków - Jagiellonia Białystok 2:5 (1:1)
Bramki: Mikołaj Styrczula 4k, Bartłomiej Włoch 48 - Piotr Murawski 19, Aleksander Stawiarz 59k, Krystian Maciejuk, Krzysztof Toporkiewicz (x2)

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Xavier Dziekoński - Lucjan Frydrych, Jakub Orpik, Oskar Osipiuk, Krzysztof Toporkiewicz, Aleksander Stawiarz, Miłosz Matysik, Patryk Kapica, Piotr Murawski, Krystian Maciejuk, Gabor Żukowski