Młoda Jagiellonia przegrała z Polonią

2012.03.10 00:00
W rozegranym w sobotę spotkaniu 21. kolejki Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 0:2 (0:0). Goście mogli wygrać wyżej ale zmarnowali wiele dogodnych okazji. W drużynie gospodarzy wystąpiło dwóch zawodników pierwszej drużyny - Rafał Grzyb i Grzegorz Arłukowicz.
Fot: jagiellonia.pl
Rafał Grzyb (z lewej) zagrał w meczu z Polonią

Białostoczanie w pierwszej połowie stworzyli dogodną okazję, po której Przemysław Jastrzębski trafił w poprzeczkę. Szansę miał jeszcze Arłukowicz ale źle złożył się do strzału. W drugiej odsłonie Kamil Zapolnik w dogodnej sytuacji trafił w bramkarza gości. Z kolei Polonia miała mnóstwo okazji ale nie potrafiła zamienić ich na bramki. Dopiero w 68. minucie niefortunnie interweniujący Michał Szóstko wpakował piłkę do własnej bramki. Trzy minuty później wynik ustalił Michał Grunt.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 0:2 (0:0). Bramki: Szóstko 68 (s), Grunt 71.

Jagiellonia Białystok (ME): Lipka - Butkiewicz (46. Laskowski), Waszkiewicz (65. Kosiński), Szósko, Zawadzki - Jastrzębski (72. Milewski), Grzyb (46. A. Dźwigała), Malinowski, Mackiewicz (74. Kowalewski ) - Arłukowicz - Zapolnik.

Żółte kartki: Waszkiewicz, Jastrzębski, Arłukowicz (Jagiellonia).

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).

Widzów: ok. 50.