Młoda Jagiellonia przegrała z Wisłą

2012.04.05 00:00
Jagiellonia Białystok przegrała z Wisłą Kraków w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Od 40. minuty żółto-czerwoni grali z przewagą jednego zawodnika. Mimo to nie potrafili wygrać z Biała Gwiazdą.

Wynik spotkania otworzyli gospodarze. W okolicach własnego pola karnego piłkę stracił Norbert Zawadzki. Futbolówkę przejął Maksymilian Michalski i zagrał do Huberta Tomalskiego, który z bliska pokonał bramkarza Jagiellonii. W 40. minucie z boiska wyleciał zawodnik Wisły - Marek Masiuda. Piłkarz drużyny z Krakowa został ukarany czerwoną kartką za faul. W ostatnich minutach pierwszej odsłony w świetnej sytuacji znalazł się Andrzej Kosiński. Zawodnik Jagi stanąl oko w oko z golkiperem gospodarzy, Niestety, przegrał ten pojedynek.

W drugiej połowie częściej atakowali białostoczanie dążąc do wyrównania. Trzy świetna okazje zmarnował Karol Mackiewicz. W 80. minucie Jagiellonia dopięła swego. Bo dośrodkowaniu z boku boiska przewrotką popisał się Mackiewicz i pokonał Filipa Kurto. Żółto-czerwoni chcieli pójść za ciosem ale nadziali się na kontrę. Po jednej z akcji białostoczan gospodarze wybili piłkę, która trafiła do Michała Szewczyka. Zawodnik Wisły pokonał Lipkę strzałem z szesnastu metrów. Pod koniec meczu uderzał jeszcze Zapolnik ale Kurto obronił.

Wisła Kraków (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:1 (1:0). Bramki: Tomalski 25, Szewczyk 84 - Mackiewicz 82.

Wisła Kraków (ME): Kurto - Moskal, Lepiarz, Arian, Piwowarczyk (57. Ślęczka) - Pułka, Michalski, Masiuda, Tomalski, Karłowicz (68. Kolanko) - Szewczyk.

Jagiellonia Białystok (ME): Lipka - Murawski, Józefiak, Radecki, Zawadzki (65. Dźwigała) - Grudziński (65. Gołaszewski), Kosiński (75. Drażba), Malinowski, Jastrzębski - Mackiewicz - Zapolnik.

Żółte kartki: Tomalski, Piwowarczyk, Arian, Szewczyk (Wisła), Zawadzki, Mackiewicz, Dźwigała (Jagiellonia)

Czerwona kartka: Masiuda (40. min., Wisła)