Młoda Jagiellonia rozbiła GKS Bełchatów

2011.04.14 00:00
Piłkarze Młodej Jagiellonii Białystok pokonali dziś w meczu zaległej 17. kolejki GKS Bełchatów 6:0 (4:0). Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Mariusza Rumaka awansowali na siódme miejsce w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się z 40. minutowym opóźnieniem, ponieważ do Białegostoku nie dotarli wyznaczeni sędziowie.
Fot: jagiellonia.pl
Michał Steć zdobył w spotkaniu z GKS-em Bełchatów dwa gole

Piłkarze Jagi szybko objęli prowadzenie. Już w 7. minucie po bardzo dobrej akcji Karola Mackiewicza futbolówkę do pustej bramki wpakował Piotr Murawski.

Trzynaście minut później białostoczanie zdobyli drugiego gola. Ponownie dobrą akcją z lewej strony boiska popisał się Mackiewicz i dośrodkował w pole karne. Tam czekał już Michał Steć, który minął się z piłką. Zawodnik Jagiellonii miał drugą szansę, ale jego strzał został zablokowany. Odbita od nóg piłkarza gości piłka trafiła na 17. metr, gdzie czekał Damian Kędzior, który dobrym uderzeniem podwyższył wynik.

W 22. minucie podopieczni trenera Mariusza Rumaka podwyższyli na 3:0. Białostoczanie wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Michał Steć i ładnym strzałem pokonał golkipera gości.

W odpowiedzi w 26. minucie strzelał Kamil Sadziński. Jego dobre uderzenie obronił Jakub Słowik. W 42. minucie ponownie bramkarz Jagi stanął na wysokości zadania broniąc w bardzo trudnej sytuacji.

Przed przerwą ponownie dał o sobie znać Murawski. Z rzutu wolnego dośrodkował Grzegorz Arłukowicz, a strzelec pierwszej bramki w tym meczu ponownie umieścił piłkę w bramce.

Druga odsłona spotkania zaczęła się dość sennie i przez pierwsze 15. minut nic ciekawego się nie działo. Kibice na kolejnego gola musieli czekać do 63. minuty. Michał Steć zagrał prostopadłą piłkę do Damiana Kądziora, a ten wpakował piłkę do bramki GKS-u. Wynik ustalił w 71. minucie Zapolnik strzałem głową, po świetnym rajdzie i wrzutce Stecia.

Jagiellonia Białystok (ME) - GKS Bełchatów (ME) 6:0 (4:0). Bramki: Murawski 7, 43, Kądzior 20, Steć 22, 63, Zapolnik 71.

Jagiellonia Białystok (ME): Słowik - Zawadzki, Porębski, Soczyński, Józefiak - Murawski, Mackiewicz (62. Butkiewicz), Arłukowicz, Kądzior - Steć, J.Pawłowski (68. Zapolnik).

GKS Bełchatów (ME): Paprocki - Sadziński, Wenger (46. Zawieja), Gadomski (46. Kaczmarek), Witasik - B.Bartosiak (52. Zięba), Wróbel (66. Pęciak), Słomian, Zawodziński - Grzelak (46. M.Bartosiak), Pieczara (69. Michalski).

Żółte kartki: Wróbel, Sadziński (GKS).

Sędziował: Marek Frąckiel (Białystok).