Młodzi Jagiellończycy nie przegrali już od 9 spotkań

2019.05.25 17:23
Trwa świetna passa juniorów starszych Jagiellonii Białystok. Piłkarze występujący w CLJ zwyciężyli w sobotę (25.05) z Motorem Lublin, co oznacza, że ostatnim przegranym meczem podopiecznych Kobeszki i Pawłowskiego wciąż jest marcowe starcie z Koroną.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

7 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek - takim bilansem w kwietniu i maju mogą pochwalić się młodzi zawodnicy Jagiellonii. Ekipa tocząca zmagania w Centralnej Lidze Juniorów dzięki kapitalnej formie - przynajmniej do zakończenia meczu Cracovii z Lechem Poznań - awansowała w tabeli rozgrywek na lokatę numer 4, a przecież warto przypomnieć, że jeszcze niedawno zespół prowadzony przez duet Kobeszko-Pawłowski zaplątany był w walkę o utrzymanie.

Ostatni triumf białostoczanie zanotowali w sobotę. Żółto-Czerwoni na własnym terenie podejmowali przedostatni w stawce Motor Lublin, który został pokonany 3:0.

Już w 3. minucie gry wynik spotkania otworzył Mikołaj Wasilewski, który skutecznie wykończył podanie Karola Struskiego, zaś chwilę po wznowieniu meczu przez gości bliski podwyższenia rezultatu był Maciej Twarowski. Snajper, który nie tak dawno zaliczył debiut na poziomie Lotto Ekstraklasy w pierwszym zespole Dumy Podlasia, trafił jednak tylko w słupek.

Swym niepowodzeniem 18-latek się nie załamał, bo jeszcze przed przerwą Twarowski i tak zmieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron wynik pojedynku na 3:0 ustalił Karol Struski.

W następnej - ostatniej już - kolejce Centralnej Ligi Juniorów młoda drużyna Jagiellonii zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin 3:0 (2:0)
Bramki: Mikołaj Wasilewski 3, Karol Struski 79, Maciej Twarowski 34

Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Niezgoda - Wolanin, Ozga, Głowik, Gierach - Struski, Frelek - Łapiński, Bortniczuk, Wasilewski - Twarowski