Na Podlasie zawitał lider. Problemy miał tylko na początku

2023.11.19 10:12
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski w 11. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) podejmował we własnej hali Energę Basket Warszawa. Mecz rogatej drużyny z liderem zakończył się triumfem faworyzowanych gości, ale po zwycięstwo sięgnęli za to zawodnicy Żubrów.
Fot: KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Energa Basket Warszawa w sezonie 2023/2024 wygrywa z każdym możliwym rywalem. W sobotę (18.11) stołecznej ekipie spróbował przeciwstawić się Tur, który jednak był w stanie nawiązać walkę jedynie w pierwsze kwarcie. Ta zakończyła się zwycięstwem bielszczan 19:15. Później na parkiecie dominowali już przyjezdni. W połowie pojedynku Energa wygrywała jeszcze zaledwie 3 punktami, jednak z czasem przewaga lidera znacznie urosła i ostatecznie Tur przegrał domowe starcie 64:84. W podlaskiej ekipie najlepiej spisywał się Łukacz Kuczyński, który zdobył 18 punktów, natomiast po stronie rywali nie było jednego zawodnika wyróżniającego się ponad resztę. Warszawski team zagrał bardzo zespołowo, o czym świadczy fakt, że aż 6 koszykarzy zakończyło mecz z dorobkiem co najmniej 12 oczek.

Bez większych problemów swoje spotkanie wygrały za to Żubry. Białostoczanie na własnym terenie mierzyli się z Kolejarzem Basket Radom. Jedna ze słabszych drużyn w stawce nie miała w wyjazdowym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego już po 20 minutach prowadzili 37:23, a po kolejnych dwóch kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 79:64. Liderem Żubrów był Hubert Wyszkowski, który domową potyczkę zakończył z dorobkiem 27 punktów.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi podlaskie zespoły zaprezentują się w obcych halach. Tur zagra ze Startem Lublin, zaś białostoczanie powalczą z Bankiem Spółdzielczym Mińsk Mazowiecki.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 11 11 0-11

Enea Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 79:64 (16:12, 21:11, 21:19, 21:22)
Enea Żubry Chorten Białystok: Paweł Śpica (2 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Jakub Więcko (0 pkt), Krystian Tyszka (11 pkt), Hubert Wyszkowski (27 pkt), Karol Obarek (12 pkt), Arkadiusz Zabielski (14 pkt), Maurycy Kłos (1 pkt), Mikołaj Styczeń (8 pkt), Jan Świtaj (2 pkt), Paweł Trypus (2 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Energa Basket Warszawa 64:84 (19:15, 23:30, 13:24, 9:15)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (4 pkt), Jakub Grigoruk (4 pkt), Łukasz Kuczyński (18 pkt), Jan Lipiński (0 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Pavlo Bondarenko (7 pkt), Maciej Kurzyna (0 pkt), Patryk Milewski (11 pkt), Wojciech Jakubiak (3 pkt), Aaron Weres (5 pkt), Mariusz Rapucha (3 pkt)