Natalia Maliszewska zgarnęła Puchar Świata

2019.02.09 16:48
Białostoczanka Natalia Maliszewska osiągnęła historyczny wynik. Jako pierwsza polska zawodniczka zdobyła ona Puchar Świata w short tracku.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Nie w niedzielę (10.02) a już w sobotę (9.02) Natalia Maliszewska zapewniła sobie zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata w short tracku. Zawodniczka białostockiej Juvenii w finale zmagań na 500 m podczas zawodów w Turynie wywalczyła srebrny medal, a ponieważ największa rywalka Maliszewskiej - Lara van Ruijven - zakończyła swój start na pozycji numer 4, nie ma już takiej możliwość, by ktokolwiek wyprzedził Polkę w końcowej tabeli Pucharu Świata. Białostoczanka ma bowiem nad Holenderką ponad 14 tys. punktów przewagi.

Sobotni bój we Włoszech wygrała przedstawicielka gospodarzy - Martina Valcepina.