Białystok Online

Kultura i Rozrywka

"Niepodległa w komiksie" - warsztaty komiksu historycznego

2018.09.03 16:45
"Niepodległa w komiksie" - warsztaty komiksu historycznego
Fot: Szymon Teluk. Plansza komiksowa artysty, który poprowadzi warsztaty "Niepodległa w komiksie"

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się warsztaty komiksu historycznego "Niepodległa w komiksie".

"Niepodległa w komiksie" to warsztaty komiksu historycznego z Szymonem Telukiem - malarzem, rysownikiem, ilustratorem. Odbędą się z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy dowiedzą się, jak zaadaptować wydarzenie historyczne na scenariusz krótkiego komiksu, poznają podstawy języka komiksu oraz dowiedzą się, jak tworzyć pasek komiksowy. Będą także rysować profesjonalnymi narzędziami i technikami planszę inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.

W ramach obchodów tak ważnej rocznicy, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat na warsztaty komiksu. Odbędą się one od 13–14 września, w godz. 9.00 (8–13 lat) i 12.00 (14–18 lat).

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Zobacz szczegóły o zapisach: Warsztaty komiksu historycznego

Paulina Górska

Paulina Górska

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas