Niespodzianka w IV lidze. Rezerwy Jagiellonii słabsze od Hetmana

2019.10.05 15:23
Drugi garnitur Jagiellonii doznał pierwszej porażki w sezonie 2019/2020. Żółto-Czerwoni polegli w sobotnie (5.10) popołudnie z Hetmanem Białystok, który przed meczem z Jagą zamykał IV-ligową tabelę.
Fot: Twitter Akademia Jagiellonii

Jeżeli nie do sensacji, to na pewno do sporej niespodzianki doszło w 9. kolejce podlaskiej IV ligi. Przewodzące w stawce rezerwy Jagiellonii nie sprostały bowiem Hetmanowi Białystok i uległy lokalnemu rywalowi 2:3.

Pierwszy gol w toczonym przy ul. Elewatorskiej meczu padł już w 3. minucie. Było to trafienie gości, którzy na bramkę zamienili rzut wolny. Nie minął kwadrans, a zawodnicy Hetmana prowadzili 2:0, bo sytuację sam na sam z Sandomierskim wykorzystał Cudowski.

Żółto-Czerwoni ruszyli do odrabiania strat i dosyć szybko ta sztuka im się udała, gdyż w 27. minucie golkipera przeciwników pokonał Kacper Szadłowski. Ten sam piłkarz jeszcze przed przerwą mógł doprowadzić do remisu, ale tym razem - po strzale głową - piłka nie znalazła drogi do siatki.

Po zmianie stron Jagiellończycy nadal próbowali gonić wynik, jednak swoje szanse mieli także rywale. W 57. minucie przed rezultatem 1:3 rezerwy Dumy Podlasia uratował Sandomierski, lecz już pod koniec meczu bramkarz Żółto-Czerwonych był bez szans, gdy kontrę gości efektownym lobem wykończył Wirzyński. Wprawdzie po chwili Szadłowski trafił na 2:3, ale gol ten nic nie dał, bo czasu na wyrównanie gospodarzom już zabrakło.

Tylko z remisem z wyjazdowego starcia z Escolą Varsovia Warszawa wrócą także juniorzy starsi Jagiellonii. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego pojedynek z będącą w strefie spadkowej drużyną zakończyli z wynikiem 1:1. To oznacza, że po 9 kolejkach zmagań na koncie żółto-czerwonego zespołu jest 14 oczek, na które składają się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki.

Jagiellonia II Białystok - Hetman Białystok 2:3 (1:2)
Bramki: Kacper Szadłowski 27, 87 - nieznany zawodnik 3, Krzysztof Cudowski 13, Łukasz Wirzyński 85

Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Grzegorz Sandomierski - Szymon Pankiewicz, Kamil Huczko, Patryk Czerech, Jakub Płoszkiewicz, Bartosz Bayer, Dawid Polkowski, Hubert Karpiński, Kamil Sakowicz, Kacper Szadłowski, Przemysław Mystkowski

Hetman Białystok (skład wyjściowy): Damian Makowski - Marcin Plaga, Mikalai Kharytonau, Marcin Małaszewski, Filip Tarnogórski, Krystian Dawidziuk, Łukasz Gąsowski, Łukasz Wirzyński, Maciej Odyjewski, Stanisław Łupiński, Krzysztof Cudowski

Escola Varsovia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1
Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Dziekoński, Żarejko, Krygier, Żukowski, Murawski, Bieliński, Musiolik, Masłowski, Kozłowski, Frydrych, Toporkiewicz