Niespodziewane zwycięstwo Litwy. Jagiellończyk bohaterem

2021.10.09 18:48
Trwają eliminacje do piłkarskich mistrzostw świata. W jednym ze spotkań doszło do dosyć zaskakującego rozstrzygnięcia, gdyż reprezentacja Litwy pokonała Bułgarię. 2 gole w tym starciu strzelił piłkarz Jagiellonii - Fedor Cernych.

Litwa przegrała 9 ostatnich meczów, ale porażki numer 10 nie będzie. W sobotę (9.10), w Wilnie, nasi północno-wschodni sąsiedzi rozprawili się bowiem z Bułgarią.

W 18. minucie na 1:0 dla gospodarzy trafił były Jagiellończyk - Justas Lasickas - któremu asystował inny dawny zawodnik białostockiego zespołu - Arvydas Novikovas - po czym, po zmianie stron, gościom udało się wyrównać. Strzelcem gola na 1:1 został Kirił Despodow.

W tym momencie wydawało się, że faworyzowani Bułgarzy zdołają jeszcze odwrócić los spotkania, aczkolwiek tak się nie stało i to Litwini potrafili dwukrotnie zapakować futbolówkę do siatki. Bohaterem gospodarzy został napastnik Dumy Podlasia - Fedor Cernych. To właśnie 30-latek zanotował efektowny dublet, dzięki czemu Litwa przerwała swoją fatalną passę i pokonała Bułgarię 3:1.

Mimo triumfu narodowy zespół Cernycha nie poprawił swojej sytuacji w tabeli. Litwini nadal zamykają stawkę w gr. C, lecz ich strata do drużyny numer 4 - a więc Bułgarii - wynosi już tylko 2 oczka.

Nasi północno-wschodni sąsiedzi kolejny pojedynek o punkty stoczą we wtorek (12.09). Przeciwnikiem Litwy, ponownie w Wilnie, będzie reprezentacja Szwajcarii.

Litwa - Bułgaria 3:1 (1:0)
Bramki: Justas Lasickas 18, Fedor Cernych 82, 84 - Kirił Despodow 64