Okręgowy Puchar Polski. Wysoka porażka rezerw Jagiellonii. Finał dla Warmii i ŁKS-u

2017.05.11 07:49
Rezerwy białostockiej Jagiellonii przegrały na wyjeździe 0:3 z Warmią Grajewo i nie wystąpią w finale Okręgowego Pucharu Polski. W drugiej półfinałowej parze ŁKS Łomża – również 3:0 – rozbił Ruch Wysokie Mazowieckie.

Drugi garnitur Jagiellonii Białystok – prowadzony przez Dariusz Bayera – odpadł z okręgowych rozgrywek zaliczanych do Pucharu Polski. W półfinale zmagań lepsza od Żółto-Czerwonych – i to wyraźnie – okazała się Warmia Grajewo.

Mimo że gospodarze środowego (10.05) pojedynku występują klasę niżej od rezerw Jagiellonii, to jednak na boisku nie było tego widać. Ba, to właśnie gracze z Grajewa od początku rywalizacji przeważali i już w 7. minucie – tworząc pierwszą sytuację strzelecką – wyszli na prowadzenie po uderzeniu Kamila Randzio. Minęło zaledwie kilka chwil, a Żółto-Czerwoni przegrywali już 0:2. Tym razem Krzysztofa Karpieszuka pokonał Damian Zubowski, który w pojedynku sam na sam nie dał szans golkiperowi z Białegostoku.

Choć zawodnicy Dariusza Bayera próbowali się odgryzać, to jednak tego dnia do siatki trafiali tylko i wyłącznie gospodarze. W 58. minucie swojego drugiego gola zdobył Randzio, co kompletnie podcięło Jagiellończykom skrzydła, przez co okazję do gry w finale Okręgowego Pucharu Polski dostaną piłkarze Warmii Grajewo. W decydującym starciu zmierzą się oni z ŁKS-em Łomża, który gładko ograł na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0.

Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok 3:0 (2:0)
Bramki: Kamil Randzio 7, 58, Damian Zubowski 17

Warmia Grajewo: Gieniusz - Mikucki, Arciszewski, Edison, Stankiewicz - 5.Randzio (86' Polakowski), Cybulski, Mirva, Kozikowski (85' Zarzecki), Sypytkowski - Zubowski (75' Chyliński)

Jagiellonia II Białystok: Karpieszuk - Olszewski, Pajnowski, Kiczuk, Zakrzewski - Grabowski, Łupiński, Kondraciuk (87 Renkowski), Wołczyński, Giełażyn (72' Zińczuk) – Gajko

Ruch Wysokie Mazowieckie – ŁKS 1926 Łomża 0:3 (0:0)
Bramki: Przemysław Olesiński 69, Marek Kaliszewski 78, Reinaldo Melao 90