Białystok Online

Kryminalne

Oszustwo podatkowe. Sprzedawał gaz "na lewo"

2019.07.16 13:39
Oszustwo podatkowe. Sprzedawał gaz "na lewo"
Fot: Podlaska KAS

34 tys. litrów gazu LPG oraz ponad 350 butli z gazem propan-butan sprzedała "na lewo" jedna ze stacji autogazu w woj. mazowieckim. Nielegalny proceder wykryli i przerwali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że na jednej ze stacji gazu, której właścicielem jest mieszkaniec woj. mazowieckiego, może dochodzić do oszustw podatkowych związanych ze sprzedażą gazu.

- Analiza dokumentacji księgowej, stanów magazynowych oraz transakcji finansowych dokonywanych przez przedsiębiorcę pozwoliła na ustalenie, że właściciel stacji w ostatnich dwóch miesiącach nie zaewidencjonował na kasie sprzedaży 34 tys. litrów gazu LPG oraz 357 jedenastokilogramowych butli z gazem propan-butan - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Przedsiębiorca nie zakwestionował ustaleń kontrolujących. Mężczyznę i jednego z pracowników stacji ukarano grzywnami w łącznej wysokości 6500 zł. Ponadto właściciel stacji w obecności funkcjonariuszy KAS zaewidencjonował nieujętą wcześniej sprzedaż gazu na kwotę blisko 93 tys. zł.

Paulina Górska

Paulina Górska

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas