Piłkarska III liga. Podlaskie drużyny w 28. kolejce bez zwycięstw, ale i bez porażek

2023.05.14 19:08
W sobotę i niedzielę (13-14.05) mecze z udziałem podlaskich III-ligowców kończyły się remisami. Rezerwy Jagiellonii podzieliły się punktami z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a Olimpia Zambrów z Mławianką Mława.

Drugi garnitur Dumy Podlasia nie zdołał odnieść pierwszego od kilku tygodni zwycięstwa. Białostoczanie tym razem zmierzyli się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki i omal niedzielnej potyczki nie przegrali. Żółto-Czerwoni od 58. minuty gonili rezultat, bo rzut karny wykorzystał Kamil Szymczak, ale na szczęście w końcowej fazie rywalizacji rezerwy Jagiellonii zdołały wyrównać. Gola na 1:1 zdobył Jakub Lewicki.

Takim samym wynikiem zakończył się również pojedynek Mławianki Mława z Olimpią Zambrów. Różnica jest taka, że w tym meczu to zespół z województwa podlaskiego otworzył rezultat spotkania z rzutu karnego. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Zalewski, a w doliczonym czasie potyczki trafienie, które pozbawiło zambrowian 2 punktów, zaliczył Odilion.

W następnej kolejce rezerwy Jagiellonii podejmą u siebie Sokoła Ostróda, natomiast Olimpia powalczy na własnym stadionie z drugim zespołem warszawskiej Legii.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 58k - Jakub Lewicki 79
Jagiellonia Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Olszewski, Czerech, Matsui, Lewicki, Tabiś, Wojciechowski, Mościcki, Wasilewski, Bortniczuk, Zyśk

Mławianka Mława - Olimpia Zambrów 1:1 (0:1)
Bramki: Odilon 90+3 - Kamil Zalewski 32k
Mławianka Mława: Piotrowski - Markowicz, M. Rogalski, Komorowski, Rutkowski (46' Skudynowski), Kostyk, Wybrańczyk (60′ Kopacz), Tworek (60' Sobotka), Mat. Stryjewski, Mich. Stryjewski, Karol (46' Odillon, 90' Dobek-Pietrowski)
Olimpia Zambrów: Kanclerz - Ciborowski, Malinowski, Łydkowski, Piekarski, Piatov, Głowicki (64' Bayer), Parobczyk, Jakimiuk (71' Malinovskyj), Bykowski (90' Poreda), Zalewski (71' Jastrzębski)