Piłkarska III liga. Podlaskie drużyny wróciły z wyjazdów bez punktów

2021.10.30 19:24
W sobotę (30.10) Jagiellonia II Białystok przegrała z Bronią Radom, a Wissa Szczuczyn nie sprostała Legionovii Legionowo. Dla drużyn z Podlasia 16. kolejka III ligi (gr. I) zdecydowanie nie należała do udanych.
Fot: Jagiellonia Białystok

W 14. serii III-ligowych zmagań rezerwy Dumy Podlasia rozbiły aż 8:2 Pilicę Białobrzegi. Podopiecznym Wojciecha Kobeszki nie było dane pójść za ciosem, gdyż kolejny mecz Żółto-Czerwonych - ten z Mamrami Giżycko - został przełożony i jak widać dłuższa przerwa nie wpłynęła dobrze na zespół z Białegostoku. Drugi garnitur Jagiellonii w sobotnim starciu z Bronią Radom wprawdzie przeważał, ale z obcego terenu punktów wywieźć się nie udało. W 27. minucie ekipie z północno-wschodniej Polski prowadzenie zapewnił będący ostatnio w dobrej dyspozycji Hubert Karpiński, lecz później do siatki trafiali już tylko rywale. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Michał Kielak, a w 80. minucie wynik starcia na 2:1 dla Broni ustalił Piotr Goljasz.

Żadnego oczka w 16. kolejce nie wywalczył też drugi przedstawiciel Podlasia. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż Wissa mierzyła się w delegacji z liderem, a więc Legionovią. Zespół znajdujący się na szczycie tabeli pokonał beniaminka 3:0, a wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Dariusz Zjawiński oraz Michał Bajdur, który to zaliczył dublet.

W następnej serii gier zamykająca III-ligową stawkę Wissa będzie pauzować, natomiast rezerwy Jagi podejmą na własnym terenie Pelikana Łowicz.

Broń Radom - Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:1)
Bramki: Michał Kielak 33, Piotr Goljasz 80 - Hubert Karpiński 27
Jagiellonia II Białystok: Niezgoda - Głowicki, Dyszy, Majsterek, Żukowski, Wolanin (46' Pankiewicz), Orpik (80' Jarmołowicz), Bayer, Wojciechowski (70' Huczko), Lutostański (60' Pawłowski), Karpiński

Legionovia Legionowo - Wissa Szczuczyn 3:0 (3:0)
Bramki: Dariusz Zjawiński 27, Michał Bajdur 34, 45