Piłkarska III liga. Podlaskie kluby znów bez zwycięstwa

2018.10.27 19:42
W 14. kolejce piłkarskiej III ligi wszyscy trzej przedstawiciele Podlasia zanotowali porażki. Klęskę najwyższych rozmiarów poniosła Olimpia Zambrów, która została rozbita w stosunku 4:1 przez Sokoła Ostróda.
Fot: olimpiazambrow.net

Sezon 2018/2019 nie toczy się najlepiej dla zespołów z północno-wschodniej Polski. Podlascy III-ligowcy okupują bowiem dolną połowę tabeli, a Ruch - oraz przede wszystkim ŁKS - rozpaczliwie bronią się przed spadkiem.

Ekipy z Wysokiego Mazowieckiego i Łomży po 14. serii zmagań nie poprawią swojej sytuacji, gdyż beniaminek rozgrywek przegrał na własnym terenie 2:4 z Huraganem Morąg, a ŁKS nie sprostał w delegacji Polonii Warszawa, z którą poległ 0:2.

Bez punktów ligowe starcie przeciwko Sokołowi Ostróda zakończyła tym razem także Olimpia. Zambrowianie ulegli rywalom aż 1:4. Honorowe trafienie dla gospodarzy w 88. minucie spotkania zaliczył Kamil Jackiewicz.

W następnej kolejce, która zaplanowana została na pierwszy weekend listopada, Ruch Wysokie Mazowieckie uda się na bój z przedostatnim w tabeli MKS-em Ełk, będący czerwoną latarnią rozgrywek Łomżyński Klub Sportowy ugości na swoim stadionie Pelikana Łowicz, a Olimpia wybierze się na wyjazdową potyczkę ze Zniczem Biała Piska.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Huragan Morąg 2:4 (0:1)
Bramki: nieznani zawodnicy 51, 83 - Joao Criciuma 3, Arkadiusz Mroczkowski 48, Igor Biedrzycki 63, Paweł Galik 70

Polonia Warszawa - ŁKS 1926 Łomża 2:0 (1:0)
Bramki: Krystian Pieczara 26, Cezary Sauczek 48

Olimpia Zambrów - Sokół Ostróda 1:4 (0:1)
Bramki:Kamil Jackiewicz 88 - Łukasz Siedlik 18, Michał Danilczyk 55, Michał Stryjewski 66, Marcin Kajca 79