Piłkarska III liga. Podlaskie zespoły znów bez punktów

2019.09.08 18:23
Nie udało się klubom z Podlasia w 7. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) powiększyć swych dorobków punktowych. Olimpia Zambrów, KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie zakończyły spotkania z porażkami.
Fot: Olimpia Zambrów

Sezon 2019/2020 nie układa się po myśli drużyn z północno-wschodniej Polski. Ekipy z tego regionu okupują dolne rejony III-ligowej tabeli, a co gorsza - nic nie zapowiada, by sytuacja w najbliższym czasie miała się zmienić.

O zajmowaniu wyższych miejsc na pewno nie będzie mowy, jeżeli znów powtórzy się kolejka, w której wszystkie zespoły z Podlasia zaliczą komplet porażek. A tak było w ten weekend (7-8.09). Beniaminek z Wasilkowa - po golu zdobytym przez Filipa Dziełaka - przegrał 0:1 na własnym terenie z Ursusem Warszawa, zaś Olimpia Zambrów, także u siebie, nie sprostała innej stołecznej drużynie - Polonii. Podopieczni Tomasza Kulhawika polegli 1:2. W 15. minucie prowadzenie Biało-Niebieskim dał Marcin Paczkowski, ale później gole strzelali już tylko goście. Do zambrowskiej bramki trafili Sebastian Kobiera oraz Krystian Pieczara.

Honoru podlaskiej piłki nie uratował także w niedzielę Ruch Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy trenowani przez Dariusza Jurczaka przegrali domowy pojedynek z Sokołem Ostróda. Mecz ten zakończył się rezultatem 1:2. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 22. minucie Eryk Matus.

Po 7 kolejkach sezonu 2019/2020 KS Wasilków znajduje się na dnie III-ligowej tabeli. Niewiele wyżej - choć także w strefie spadkowej - jest Ruch Wysokie Mazowieckie, natomiast zambrowska Olimpia plasuje się na lokacie numer 13.

KS Wasilków - Ursus Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Filip Dziełak 50

Olimpia Zambrów - Polonia Warszawa 1:2 (1:0)
Bramki: Marcin Paczkowski 15 - Sebastian Kobiera 55, Krystian Pieczara 82

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Ostróda 1:2 (1:2)
Bramki: Eryk Matus 22 - Paweł Tomkiewicz 13, Michał Stryjewski 45