Podlascy III-ligowcy w 14. kolejce bez zwycięstw. Cała nadzieja w jagiellońskich rezerwach

2023.10.28 18:45
Trwa 14. kolejka piłkarskiej III ligi. Za nami już starcia Olimpii Zambrów i ŁKS-u 1926 Łomża. Biało-Niebiescy swoje spotkanie zremisowali, natomiast podlaski beniaminek stracił 4 gole i doznał porażki.
Fot: pixabay

ŁKS 1926 Łomża przegrał swoje sobotnie (28.10) spotkanie i znalazł się w strefie spadkowej. Podopieczni Marcina Mroczkowskiego domowe starcie z Concordią Elbląg zaczęli dobrze, bo gospodarzom w 22. minucie meczu prowadzenie dał Szymon Kuźma, który wykorzystał rzut karny, jednak po chwili, za sprawą Mateusza Szmydta, goście doprowadzili do wyrównania, a nawet wygrywali 2:1, ponieważ w 28. minucie do siatki ŁKS-u trafił też Łukasz Kopka. Podlaski beniaminek w drugiej połowie dopadł rywali, gdyż na listę strzelców wpisał się Reinaldo Melao, lecz decydujące słowo, w zasadzie słowa, i tak należały do Concordii. Gole Kacpra Noworyty i Szmona Mroczki w ostatnim kwadransie pojedynku sprawiły, że łomżynianie przegrali domową potyczkę 2:4.

Lepiej w 14. kolejce spisała się Olimpia, aczkolwiek i zambrowianie nie mają powodów do świętowania. Biało-Niebiescy mierzyli się w delegacji z zawodzącą w tym sezonie Legionovią, która jednak na swoim terenie pokonać się nie dała. W sobotnim pojedynku padł remis 0:0, który oznacza, że w tym momencie w dorobku Olimpii jest 18 oczek.

Jeżeli chodzi o Jagiellonię II Białystok, to ta swój mecz rozegra dopiero w niedzielę (29.10). Żółto-Czerwoni o godz. 15.15 podejmą na boisku przy ul. Elewatorskiej rewelacyjnego beniaminka, a więc GKS Bełchatów.

ŁKS 1926 Łomża - Concordia Elbląg 2:4 (1:2)
Bramki: Szymon Kuźma 22k, Reinaldo Melao 59 - Mateusz Szmydt 24, Łukasz Kopka 28, Kacper Noworyta 78, Szymon Mroczko 80
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Kalinowski - Khorolskyi, Melao, Weremko, Żebrowski, Walczak, Bernatowicz, Azikiewicz, Kuźma, Radaszkiewicz, Świderski

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 0:0 (0:0)
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Szatała, Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Parobczyk, Bayer, Jakimiuk, Romanowicz, Korczak, Gojko