Żółto-Czerwoni znów wygrali. Zapunktował również ŁKS

2024.03.10 09:42
Jagiellonia II Białystok w 2024 r. rozegrała dwa oficjalne mecze i oba zwyciężyła. W 18. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) rezerwy Dumy Podlasia pokonały Concordię Elbląg, zaś w sobotę (9.03) Żółto-Czerwoni okazali się lepsi od Mławianki Mława.

Początek rundy wiosennej jak na razie jest dla drugiego zespołu Jagiellonii bardzo udany. Białostoczanie dopisali do swego konta już sześć punktów, a drugie w tym roku zwycięstwo zapewnił Żółto-Czerwonym Damian Wojdakowski. To właśnie ten zawodnik zdobył jedynego gola w wyjazdowym spotkaniu z Mławianką Mława.

- Duże brawa dla chłopaków za postawę na boisku. Wykazali się dużą cierpliwością i konsekwencją w grze. Plan na mecz był skrupulatnie realizowany, co zostało wynagrodzone bramką w drugiej połowie. Jedynym aspektem, do którego można się przyczepić, jest to, że musimy szybciej zamykać takie spotkania. Przewaga i klasa chłopaków w dzisiejszym meczu były nie do podważenia. Gdybyśmy jednak wcześniej zamknęli ten pojedynek, w końcówce byłoby więcej spokoju - powiedział po triumfie Tomasz Kulhawik, trener jagiellońskich rezerw.

Niewiele gorszym dorobkiem może się pochwalić wiosną walczący o utrzymanie ŁKS. Drużyna z Łomży przed tygodniem sprawiła niespodziankę i pokonała na swoim terenie ówczesnego lidera tabeli, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki, zaś w 19. serii zmagań podlaski zespół urwał punkty kolejnej ekipie z górnych rejonów stawki. ŁKS zremisował bowiem na wyjeździe Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wynik spotkania w 37. minucie, za sprawą Marcina Pieńkowskiego, otworzyli gospodarze, natomiast w drugiej połowie beniaminek z północno-wschodniej Polski intensywnie dążył do wyrównania i w samej końcówce cel ten udało się osiągnąć. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił Hubert Antkowiak.

Z podlaskich klubów najsłabiej w rundę wiosenną III ligi weszła Olimpia. Zambrowianie w poprzedniej kolejce podzielili się punktami z Pelikanem Łowicz, a w minioną sobotę Biało-Niebiescy nie poprawili swego dorobku, gdyż Olimpia przegrała w delegacji z Bronią Radom 0:2. W 45. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Owczarek, a w ostatnim kwadransie rywalizacji gości dobił Marcin Szymczak.

W następnej serii zmagań Jagiellonia II Białystok podejmie przy ul. Elewatorskiej Świt Nowy Dwór Mazowiecki, ŁKS Łomża zmierzy się w delegacji z Victorią Sulejówek, a Olimpia w bardzo ważnym starciu powalczy u siebie z Concordią Elbląg.

Mławianka Mława - Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: Damian Wojdakowski 61
Jagiellonii II Białystok: Abramowicz - Olszewski, Czerech, Ozga, Lewicki (80' Pankiewicz), Orpik (49' Polkowski), Wojdakowski (80' Matus), Łaski, Wasilewski, Toporkiewicz, Vinicius (70' Twarowski)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS Łomża 1:1 (1:0)
Bramki: Marcin Pieńkowski 37 - Hubert Antkowiak 90+2
ŁKS Łomża (skład wyjściowy) A. Olszewski - Skowronek, Wenger, Mich, Michasiewicz, Karmański, Bernatowicz, Azikiewicz, Winsztal, Antkowiak, Protaziuk

Broń Radom - Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
Bramki: Piotr Owczarek 45, Marcin Szymczak 79
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy) Przybylak - Wybraniec, Ciborowski, Parobczyk, Romanowicz, Drapsa, Jakimiuk, Radecki, Bayer, Korczak, Gościniarek