Podlasianin wygrał bieg na Empire State Building

2017.02.03 16:51
Urodzony w Bielsku Podlaskim Piotr Łobodziński wygrał międzynarodowy bieg po schodach na nowojorski wieżowiec Empire State Building. Pokonanie trasy - składającej się z 1576 stopni - zajęło Polakowi 10 minut i 31 sekund.
Fot: Fanpage Piotr Łobodziński Towerrunner

Piotr Łobodziński to zawodnik z bogatym bagażem doświadczenia, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. Niespełna 32-letni sportowiec jest aktualnym mistrzem Europy w biegach górskich, a także wielokrotnym mistrzem Polski. Ma też on w dorobku mnóstwo wygranych w biegach po schodach. W latach 2013-2015 był najlepszych zawodnikiem cyklu Towerrunning World Cup.

Polak w swojej karierze startował już w wielu biegach na szczyt wieżowców, ale z nowojorskim Empire State Building mierzył się po raz pierwszy. Debiut okazał się jednak bardzo udany. Łobodziński trasę 1576 stopni pokonał w czasie 10 minut i 31 sekund, co dało mu 1. miejsce w zawodach. 2. na mecie - ze stratą 12 sekund - był ubiegłoroczny triumfator - Australijczyk Darren Wilson.